Tragjedi në Kukës, nëna dhe foshnja humbin jetën në maternitet

March 12, 2018 14:26

Tragjedi në Kukës, nëna dhe foshnja humbin jetën në maternitet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në maternitetin e Kukësit, ku një nënë ka ndërruar jetë së bashku me foshnjën e saj.

Deri më tani flitet për një vdekje natyrale, por hetimet do të zbardhin në fund se cili është shkaku i vërtetë i vdekjeve.

Policia sqaron se gruaja sillte në jetë fëmijën e saj të shtatë, një foshnjë e seksit mashkull që ka lindur i vdekur. Pas kësaj ka ndërruar jetë edhe nëna.

Familjarët thonë se ngjarja është e dyshimtë, ndaj edhe kërkojnë hetime të mëtejshme për rastin.

l.h/ dita

March 12, 2018 14:26
Komento

4 Komente

 1. Claus March 12, 17:32

  Vdekje natyrale, thone mediat e Rilindjes!!!!

  Me 6 femije me te ardhura skandaloze, ne nje apartament si ne slammet e Indise dhe keta thone: Vdekje natyrale!!

  Jane si ato vdekjet migjeniane, qe natyrisht natyrale ishin, se i merrte i ftohti dhe kallkani dhe natyrisht qe do te quheshin vdekje “natyrale”, po dhe nese marrim te mireqene ate qe thone xherahet e spitalit te Kukesit, qe ka tentuar per nderprerje barre, ngihet sigurishtt pyetja:
  Perse kjo 39 vjecare arriti deri aty?
  Kush ishin shkaqet e atij veprimi johuman?
  Apo nuk kishte deshire te prishte linjat e trupit?
  Ose ndoshta nga stresi si menaxhere operacionale ne ndonje firme ku fitonte miliona femija e pengonte te bente karriere, pranaj tentoi ta nderpriste barren!!!!

  Jo, ore jo, vdiq nga mizerja dhe mjerimi se bashku me foshnjen ne bark.
  Jemi si ne ato kushtet e vargjeve te Migjenit me titull: “Bukuria qe vret”.
  Ose me mire te thuash: Rilindja qe vret, por kete radhe ne menyre “te natyrshme”.

  Ajo grua se bashku me foshnjen e saj eshte vetem nje shtatore , sic e pershkruante aq bukur Migjeni, nje shtatore qe duhet ti cohet asaj ministreje, deputeteve dhe vete Edi Rames.

  Reply to this comment
  • a.m March 12, 18:23

   Je ne petulla ti or mik. E di ti sa mije komplikacione ka lindja apo nuk e di. Ca po derdellit ketu rilindja, migjeni. Jeni bere si kukuvajka bashke me ate tovarish Lulin dhe tani sapo vdes ndonjeri e ka aksidente filloni kengen. Rrace e flliqur. Kur i vrau me mitraloz njerezit te faktuara me imazh e me ze ku e kishe mendjen apo u hutove. He mor mistrec?

   Reply to this comment
   • The Punisher March 13, 02:16

    Ke te drejte kur e quan mistrec, biles edhe shurrtore e Anastasit…por ne kete koment ka shume te drejte. As nuk mbrojti njeri as Lulin dhe as Berishen.

    Reply to this comment
 2. ela March 13, 08:39

  Ndjese paste!
  Po cfare kerkonte nje 42 vjecare te bente? I kishte 6 femije. Perse nuk mori masa me pare?
  Shteti kapitalist do ti siguroje kesaj gruaje nje lindje normale (42 vjece rrezikohesh edhe ne Angli), ne nje spital si ai i Kukesit? Po me pas? Me se do ta rriste? Shteti e ka fajin?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*