Tragjedi, përplasen me njëri-tjetrin në ajër, vdesin 3 parashutistë

October 13, 2017 17:41

Tragjedi, përplasen me njëri-tjetrin në ajër, vdesin 3 parashutistë

Dy burra dhe një grua të cilët janë hedhur me parashutë kanë gjetur vdekjen pas një mosfunksionimi të parashutës në Mission Beach.

Policia e Queensland ka raportuar se dy burrat përkatësisht të moshës 34 dhe 35 vjeç ishin profesionistë dhe punonin për kompaninë e parashutave. Ndërsa gruaja e moshës 54-vjeç ishte kliente që dëshironte të provonte këtë eskperiencë që rezultoi tragjike për të. Ata u gjetën vdekur disa metra larg pikës së zakonshme të uljes në plazh.

Aksidenti, sipas policisë mund të jetë shkaktuar për shkak të mosfunskonimit të parashutës pas hedhjes nga aeroplani dhe parashutistët janë përplasur me njëri-tjetrin në ajër.

October 13, 2017 17:41
Komento

2 Komente

 1. Z/K October 13, 19:09

  Kujdes me treshet!!!!!
  Ja nji rast i treshes ajrore qe te sjell vdekjen.

  Reply to this comment
 2. XXXL October 14, 07:38

  … po shtetin ku ka ndodhur, ta gjejme me hamendje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*