Një foto që të copëton zemrën: Vogëlushja siriane që mendoi se fotoaparati është armë

March 28, 2015 17:37

Një foto që të copëton zemrën: Vogëlushja siriane që mendoi se fotoaparati është armë

Kur një fotografe provoi ta fotografojë këtë vogëlushe, ajo mendoi se dikush po i drejton armën, prandaj ajo ka ngritur duart në shenjë dorëzimi.

Fotografia është bërë nga Nadia Abu Shaban e cila me të drejtë ka bërë kritika në adresë të bashkësisë ndërkombëtare që nuk po e ndalë konfliktin atje.

“Bota ka dështuar, Humanizmi ka dështuar, Ne kemi dështuar”, ka shkruar ajo.

March 28, 2015 17:37
Komento

15 Komente

 1. loni March 28, 19:37

  betohem ne cfare kam te shenjte se sapo e pashe kete vogelushe dhe lexova artikullin,shpirti dhe zemra me dhembi,zoti e shpetofte kete vogelushe dhe tere njerezimin,amin.

  Reply to this comment
  • Epiriiii,,,,, March 29, 22:44

   E TRISHTUSHME…… vertet Trishtim i madh ne syte e kesaj Vogelusheje, Kafshet me 2kembe jane bere shume me te Egra me barbare se ato me 4kembe

   Reply to this comment
 2. Ballist i PENDUAR. March 28, 20:13

  Loni :
  Nga kush duhet ta shpetojme njerzimin ?
  Nga djalli ?
  Kemi 2.000 vjete qe Lutemi , Dhe zoti nuk na Degjon ,
  dhe nuk shikon tmerret qe ndodhin ne toke .

  Loni :
  Zoti egziston sepse Lufton Djallin .
  Po vdiq Djalli , Edhe zoti e mbaron misionin e tij .

  Reply to this comment
 3. Zoro March 28, 20:33

  Nje fotografi qe do jetoj aq gjate sa vete jeta e njerezimit, tragjike, rrenqethese dhe shokuese kur femija mendon se po e vrasin me nje aparat fotografik.

  Reply to this comment
 4. Hëm... March 28, 21:20

  e tmerrshme… dhe ca palo tallen me lekun dhe fatet njerezore. E ka thene Nicja, jemi kafshe te edukuara apo zbutura por prape i nxjerrim dhembet dhe i bejme dem njeri-tjetrit po mire kafshet per mbijetese por ne e bejme per tahmaqarllek. Fat te mire kesaj vogelusheje dhe gjithe femijeve ne bote se ne vend te perrallave e enderrave te bukura, perjetojne hatane qe krijojne te rriturit e marre.

  Reply to this comment
 5. kalushi March 28, 23:03

  foto qe te copeton zemren vertet…
  Por vetem atyre qe e kane nje te tille

  Reply to this comment
 6. komiti i maleve March 29, 00:54

  nje foto ku shpirti i vogel e pret vdekjen si me le dhe e sfidon por dhe e pranon m ete vetmen arme qe ka :
  ngre dockat e vogla lart dhe u thote qe ja ; ketu me keni ,u jam dorezuar .
  i uroj gjithe te mirat dhe jete te gjateeeeeee ,shume te gjate .

  Reply to this comment
 7. Rajmonda March 29, 09:30

  Mooos.Sa e pashe mu mbushen syte me lot .Zoti ju ndihmofte o engjell i vogel. Uh sa e bukur qe ne.

  Reply to this comment
 8. ..... March 29, 10:31

  Jane ca plehra qe gezohen kur shohin skena te tilla te femijve te masakruar dhe te tmerruar, pasi per keta popuj i perkasin rracave jo te perzgjedhura, ptu….

  Reply to this comment
 9. BESI March 29, 13:12

  RRACA NJEREZORE ESHTE ME POSHTE SE KAFSHET, NE JEMI KAFSHE QE ECIM ME DY KEMBE,QE FLASIM,VISHEMI, JEMI SHUME ME POSHTE SE KAFSHET, NJEREZIMI ESHTE KAFSHA ME E RREZIKSHME QE EKZISTON,,,,

  Reply to this comment
 10. ard March 29, 15:03

  Ekzagjerim i fotografit.

  Reply to this comment
 11. miroo March 29, 22:12

  bota vuan shume, jo per shkak te dhunes te njerezve te keqinj, por per shkak nga heshtja njerezve te mire

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim