Tragjedia e Xhenovës, shtyhen dy ndeshje të Serisë A

August 16, 2018 18:35

Tragjedia e Xhenovës, shtyhen dy ndeshje të Serisë A

Milan-Genoa dhe Sampdoria – Fiorentina, dy ndeshjet e javës së parë të Serie A nuk do të luhen.

Vendimi u mor pas tragjedisë që ndodhi në qytetin verior të Italisë. Sampdoria dhe Genoa janë skuadra që i përkasin të njëjtit qytet.

Klubet i kanë drejtuar një kërkesë Ligës italiane të futbollit për shtyrjen e takimeve për një datë të pacaktuar. Fillimisht, kërkesa ishte të shtyheshin të gjitha ndeshjet e javës së parë por Liga nuk e miratoi.

Në qytetin e Xhenovas rrëzimi i një ure shkaktoi humbjen e jetës për 39 persona dhe plagosjen e shumë të tjerëve.

o.j/dita

August 16, 2018 18:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?