Tragjike, vdes në aksident kantautori i grupit të njohur

September 6, 2019 11:38

Tragjike, vdes në aksident kantautori i grupit të njohur

Kantautori LaShawn Daniels është ndarë nga jeta në moshën 41-vjeçare.

Daniels shkroi tekste të tilla si Say My Name të Destiny’s Child, ku ka fituar Çmim Grammy dhe këngën e Lady Gagas, Telephone.

Kantautori, i cili njihej si Big Shiz, gjithashtu punoi me artistë të mëdhenj si Whitney Houston, Michael Jackson, Brandy dhe Toni Braxton.

Ai vdiq në një aksident me makinë në Karolinën e Jugut. Lajmi u konfirmua nga bashkëshortja e tij April.

“Një kompozitor dhe kantautor fitues i Grammy, Daniels ishte besimi dhe shtylla e familjes sonë,”-shkroi April në Instagram.

Ai fitoi Çmimin Grammy për këngën më të mirë R&B në vitin 2000, Say My Name dhe u nominua edhe 7 herë të tjera.

Daniels ishte një bashkëpunëtor i rregullt i Rodney Jerkins AKA Darkchild.

Kantautori ishte martuar me bashkëshorten Aril prej 20 vitesh dhe ka 3 fëmijë.

 

b.b/dita

September 6, 2019 11:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim