Trajneri dhe bashkëshorti i Romelës: Dopingu, “lojë” e ndërkombëtarëve

January 16, 2018 16:59

Trajneri dhe bashkëshorti i Romelës: Dopingu, “lojë” e ndërkombëtarëve

 

Peshëngritësja Romela Begaj rrezikon medaljen e artë që mori në Kampionatin Botëror të mbajtur në SHBA në dhjetor të vitit të kaluar. Ajo ka rezultuar pozitive në testin antidoping.

Trajneri i peshëngritëses, Gazmend Hakcani, njëherësh edhe bashkëshorti i saj thotë se Romela nuk ka përdorur asnjë substancë të ndaluar, dhe se do të zhvillojë edhe testin B.

“Romela është e pastër dhe analizat janë të pastra. Kjo është diçka që bëhem me qëllim nga ndërkombëtarët. Kemi vendosur që të bëhet edhe testi B”, deklaroi Hakcani.

Kjo është hera e dytë që Romela Begaj del pozitive me stanozolol, teksa e njëjta situatë ka ndodhur edhe 4 vite më parë pas Botërorit të Kazakistanit.

Në atë kohë ajo u pezullua për 2 vjet.

Tani Begaj rrezikon 4 vite pezullim ose përjashtim përjetë nga sporti.

January 16, 2018 16:59
Komento

2 Komente

 1. tiku January 16, 19:47

  “Romela është e pastër dhe analizat janë të pastra.”

  Provoje qe analizat jane te pastra ! Apo vetem me llafe !!!! Ku I keni fakte keni laboratore ku te provoni se jane te pastra ?!!

  Reply to this comment
 2. Turp e faqja e zeze January 16, 22:14

  Ore organ genital. Po na turperuat si komb. Po cmedalje kerkoni kur skeni mendere?Fajin e kane nderkombtaret thote???!!!. Ne jemi te miret e dynjase por nuk na duan. Na kane inat bota. Po kush ju ka ne refene ju more kokemish.Turp e faqja e zeze.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin