Trajtoni këmbët e enjtura me majdanoz

June 14, 2018 22:51

Trajtoni këmbët e enjtura me majdanoz

Mjekësia popullore ka  mënyra të shumëllojshme ndaj trajtimit të ënjtjeve në këmbë, dhe një prej tyre është majdanozi.

Ai është jashtëzakonisht i dobishëm dhe është shumë i njohur për aftësinë e të nxjerrit  jashtë lëngjet e tepërta të trupit.

Përbërësit:

5 lugë gjelle majdanoz

500 ml ujë

Përgatitja:

Në një tenxhere shtoni ujin dhe vëreni të vlojë në temperaturë të lartë.

Priteni majdanozin në copa të vogla dhe hidheni në tenxheren me ujë.

Lëreni të ziejë edhe për 5 minuta shtesë.

Largojeni më pas nga zjarri dhe lëreni të ftohet për rreth 20 minuta.

Konsumojeni në formën e çajit tre herë në ditë.

Rezultatet pozitive do të jenë të dukshme shumë shpejt dhe të gjitha problemet me këmbët tuaja do të zhduken si me magji!/shije.al

l.h/ dita

June 14, 2018 22:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*