Trazira në Athinë, anarkistët përleshen me policinë

January 28, 2018 13:14

Trazira në Athinë, anarkistët përleshen me policinë

 

Athina përjetoi orë ankthi natën e së shtunës, duke u gdhirë dita e sotme, ku u rikthyen përleshjet mes anarkistëve dhe forcave të policisë.

Sipas autoriteteve, një grup të rinjsh sulmuan forcat e policisë në zonën e lagjes rebele “Eksarqia”.

Ata hodhën gurë dhe kokteile molotov, ndërsa policia u përgjigj me gaz lotsjellës.

Përleshjet vazhduan për disa orë dhe përfunduan rreth orëve të para të mëngjesit.

Prej sulmeve të anarkistëve, disa makina u dëmtuan, ndërsa policia thotë se nuk ka asnjë të plagosur dhe gjithashtu asnjë të ndaluar nga radhët e anarkistëve.

Situata në kryeqytetin grek u normalizua rreth orës 5 të mëngjesit.

January 28, 2018 13:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*