Tre deputetë lirohen nga masa e sigurisë “arrest shtëpiak”

January 14, 2016 15:42

Tre deputetë lirohen nga masa e sigurisë “arrest shtëpiak”

Dy deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga arresti shtëpiak. Gjykata e Prishtinës hoqi këtë masë për deputetët Glauk Konjufca dhe Aida Dërguti.

Dyshes së deputetëve iu shqiptua masa e dënimit me arrest shtëpiak për shkak të hedhjes së gazit në Kuvendin e Kosovës. Po gjatë ditës së sotme, një masë e tillë është hequr edhe ndaj deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj. /Dita/

January 14, 2016 15:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*