Këta janë tre deputetët e opozitës së re që bojkotuan seancën për Metën

July 8, 2019 18:28

Këta janë tre deputetët e opozitës së re që bojkotuan seancën për Metën

Në sallën e plenare të Parlamentit nuk ndodhen Rudina Hajdari, kryetare e Grupit Parlamentar Demokrat, së bashku me kolegun e saj demokrat, Myslim Murrizi.

Të dy këta deputetë janë duke e ndjekur seancën nga kafeneja e Kuvendit.

Mungon edhe deputeti i LSI-së, Ralf Gjoni.

Kanali TCH duke cituar këtë të fundit raportoi se Grupi i Pavarur Parlamentar nuk ka gjetur dot dakortësi për një qëndrim të unifikuar mbi ngritjen e komisionit hetimor.

l.h/ dita

July 8, 2019 18:28
Komento

5 Komente

 1. Vetem njeei ka vdekur nga frika,edhe ai laluc ishte July 8, 18:40

  Po ti mor i mafmurri Myslum ca mut burri je !

  Reply to this comment
 2. Duan apo nuk duan mijt e kenetave dhe mizat e kalit, Drejtesia do te BEHET. July 8, 19:21

  Po mire mor docerit e docerve, ju dje e sot na beni moral per bojkotin, kur ju sot me ze e figure bojkotuat parlamentin. BEHUNI KURRA E ZONJA te verteta DHE DORZONI MANDATET, se populli nuku ja dha voten per ti bere karshillek horllekut banditesk te ps-se produkt i shumices se pakices te ardhur nga grabitja e tjetersimi i votave dhe nga riciklimi i botes se krim-korrupsionit-ekstremist-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet, plus pushtetin lokal dhe ate pjese te medjas, e fermereve dhe bizneseve qe si lavatice vazhdojne duke pastruar leket e piset. Ne moralin tuaj, gjithmone nese ju ka mbetur kerkoni me force ndryshimet ne kushtetut te bera nga berisha-rama-meta me sozi me 2008, dhe reformen zgjedhore se numurat i keni,ndryshe dorzoni mandatet se nuk e justifikoni voten e marre apo te rrembyer nga politikat bastarde. Vetem keshtu ju do te vleresoni veten dhe populli do t’u vleresoje. Se fundi, partite shkojne e vijne, popujt rrojne.

  Reply to this comment
 3. like floriri July 8, 19:37

  kto te tre i ka bler meta per te mbajtur lsin me oksigjen

  Reply to this comment
 4. BK July 8, 21:40

  Opozita e re parlamentare, ka interes te ruaj mandatet deri ne zgjedhjete ardhshme te planifikuara, dhe me qendrimin e saj po behet qesharake, ku cdo gje mund te jene, por vetem opozitare nuk jane.

  Nuk arrijne ta kuptojne, se shperndarja e parlamentit, nuk varet aspak nga qendrimi i tyre.

  Bile, as nga opozita e drejtuar nga Basha, sepse opozita ate qe kishte per te bere, e beri, nuk ka cte jap me.

  Tani ne dore situaten e kane vetem nderkombetaret, vecanerisht nga qendrimi i ambasadores se re amerikane.

  Mendoj se do te kemi perseritje te zgjedhjeve lokale me Ramen ose jo kryeminister, ndersa zgjedhjet paralamentare te planifikuara ne Qershor 2021.

  Reply to this comment
 5. Lani July 8, 22:33

  Asnje deputet te sakte nuk kam pare nga asnjera pale.Te gjithe jane muter qe kane frike nga reforma se jane te menderosur ose rrine atje per rrogen dhe privilegjet se tjeter pune nuk dine te bejne dhe bereqaves sa te zhgrapin meqe ju dha rasti.Politikan dhe burra shteti nuk ka.Muter dhe kakerdhi sa te duash.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim