Tre gazetarë europianë vriten në Afrikën Qendrore

July 31, 2018 22:06

Tre gazetarë europianë vriten në Afrikën Qendrore

Tre gazetarë europianë janë vrarë mbrëmjen e së hënës në verilindje të kryeqytetit të Afrikës Qendrore, Bangui.

Gazetarët, dy rusë dhe një ukrainas, janë sulmuar me armë nga disa njerëz të paidentifikuar në Sibut.

Kolegët e tyre janë shprehur se ata po xhironin një film për mercenarët në vend.

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës së Afrikës Qendrore tha se trupat e gazetarëve të vrarë ishin gjetur nga ushtria.

s.a/dita

July 31, 2018 22:06
Komento

2 Komente

 1. Te zevendesohen me Tre Shqiptare July 31, 22:36

  aby bushati
  merhum baze
  dhe
  toor ZHEJI

  Reply to this comment
 2. TLN August 1, 05:22

  Keta gazetare po hetonin dhe po benin dokumentar per kompanine e mercenareve rus Wagner. Eshte kompania e Yevgeny Prigozhin mikut te ngushte te Putinit. Kjo kompani sulmoi para disa muajsh forcat amerikane ne Siri. Amerikanet vrane 300 ruse pa pasur asnje humble ne nierez vete. Per gjithe ju kelyshet e Putinit ne Shqiperi edhe bastardi pro Rus e lobisi i PD-se Tony Podesta po shkon drejt burgut.

  https://www.cnbc.com/2018/08/01/tony-podesta-under-investigation-following-special-counsel-referral.html

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*