Tre këshilltarë bashkiakë braktisin PD-në, bashkohen me të majtën

Redaksia Online March 30, 2013 09:56

Tre këshilltarë bashkiakë braktisin PD-në, bashkohen me të majtën

Tre këshilltarë bashkiakë kanë braktisur PD-në në Shkodër dhe Korçë. Sipas gazetës “Shqip”, në Shkodër Partia e Mendimit të Djathtë Liberal ka braktisur aleancën me PD prej 16 vitesh, duke deklaruar se PD nuk po u shërben më ish-të përndjekurve, por agjentëve të Sigurimit të Shtetit. Kryetari i kësaj partie, njëkohësisht anëtar i këshillit bashkiak, Mustafa Lici, tha se deputetët e PD e kanë kthyer qytetin në monarki. Edhe në qytetin e Korçës, dy këshilltarë të djathtë kanë bashkuar votat me të majtën për të kaluar buxhetin. Madje njëri prej tyre, Albert Nika, tha se tani nuk i përket më grupimit të PD, por të majtës.

Redaksia Online March 30, 2013 09:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*