Ju thamë që Kaçi nuk është mirë? Lexoni ç’i ka thënë për Ditën, një “plaku te Liqeni” :)

October 13, 2013 10:21

Ju thamë që Kaçi nuk është mirë? Lexoni ç’i ka thënë për Ditën, një “plaku te Liqeni” :)

Në rubrikën e fundjavës Facebook Spy cituam dje disa shprehje që vetë Kaçi kishte postuar në profilin e tij në Facebook. “Askush nuk mund të bëjë të ndihesh inferior pa pëlqimin tënd” 🙂 – ishte njëra nga shprehjet. Shprehja tjetër: “Një njeri i mendjes ka nevojë për siguri dhe për dinjitet” . Dhe shprehja e tretë: “Shpresa është ëndërr e të zgjuarve”. Kishim përmendur edhe faktin që Kaçi poston vazhdimisht që po bën vrap rëndshëm këto kohë dhe herën e fundit (prapë sipas Kaçit) kishte vrapuar 6.79 km.

Në përgjigje të këtij botimi, Kaçi ka shkruar dje në Facebook se nga inati i Ditës do vazhdojë të vrapojë shumë dhe flet për një bisedë “me një plak nga liqeni”. Ja postimi i tij:

“Te dashur miq, ju kam bezdizsur ndoshta me programin MapMyRun qe vendos cdo mengjes ne statusin tim, program qe tregon sa kilometra ecje, sa kohe dhe sa energji shpenzoj cdo dite ne parkun e Tiranes. Kam vendosur te jem konseguent me kete lloj ushtrimi sepse nje plak me tha dje qe paska shkruar me xhelozi nje gazete per ecjen time qe une bej ne park. I thashe nuk besoj te jete ceshtje xhelozie sepse parku eshte i lire per te gjithe. Me pyeti sa kilometra bej cdo dite, i tregova se “mesatarisht bej 7-7.5 kilometra” por i shpjegova qe “nuk e kam qellim ne vetevete kete gje”.

Me tha te “lutem pergenjeshtroje gazeten XXXX (nuk po ja permend emrin per te mos i bere reklame) se ka shkruar shifra te genjeshterta”. I thashe “mos u merzit se eshte me mire qe genjeshtrat e tyre i hane ata qe duan ti hane dhe une ndjehem mire kur shikoj personazhe obeze qe jane te ngopur nga genjeshtrat qe duan ti hane vete”.

Dhe vazhdova duke e sqaruar se “ata qe jane bere obeze duke ngrene genjeshtrat e ketyre lloj gazeteve te jesh i sigurte nuk kane fuqi te vijen ne park per te bere sport dhe do te semuren nga skleroza”. Ai me falenderoi dhe me tha se “une e kam te qarte se te shikoj cdo dite ne park por duhen sqaruar te tjeret…”.

I thashe: “rri i qete dhe mos u merr fare me ta; ky eshte problemi i tyre dhe me vjen mire qe ti vjen cdo dite ne park dhe je mire me shendet, prandaj rri lerg ketyre gazetave dhe mos ha nga ato genjeshtra qe te bejne obezë”. Te dashur miq, mos hezitoni ta shperndani kete “histori” duke shpresuar qe ndonjeri do ta lexoje edhe ne gazete, te cilen e falenderoj per “reklamen” falas qe i ben ushtrimeve te mia dhe programit MapMyRun….”.

Hajde Kaçi, hajde. Pak si i trazuar dukesh more bir 🙂 – do thoshte njëri në PS që ti e ke inat. E ke parasysh vetë ti, se kush. Suksese në vrapim dhe t’u shtoftë inati me obezët 🙂

 

 

October 13, 2013 10:21
Komento

34 Komente

 1. MALI October 13, 10:52

  Ky publikon se si nje plere ka aritur te takoj disa personalitete me voten qe e trdhetoj , ai po te doje te takoj me ata qe i dhane nje mundesi te tille por….

  Reply to this comment
  • Realdo October 13, 17:28

   Po po u be Kaci te bej 6km, ai mezi vjen deri te diga

   Reply to this comment
  • Mallakastrioti October 13, 18:30

   Aman mo kush do të më tregojë vendin dhe kohën kur ky xhuxhmaxhuxhi shkon për vrap, pasi kam shumë dëshirë t’i dal përpara e ta pështyj , ta pështyj e ta pështyj.

   Reply to this comment
   • DREJTESI October 13, 19:40

    Mos u lodh kot qe ta takosh.
    E kam pare une,thote qe bej vrap,por ne fakt ecen me makine . E ka me kamjo automatike dhe e ben shpesh kete pune.
    Ja ka marre doren ketyre gjerave me …mashtrim!

    Reply to this comment
    • raimondi October 14, 05:06

     Ore po lereni Kacin ju, , se Kacin e perjashtuat vete, ndaj mos u merni me te
     dhe shikoni partine tuaj qe eshte kthyer ne nje shtojce te politkes greke

     Ca PS-je eshte ajo qe keni ju more ?

     Sapo erdhi ai I Barjaba brekeve nga Amerika dhe menjehere e futet ne radhet e kryesise —
     Skandaloze

     Eshte PS-ja parti e Shqitpareve apo eshte parti e minoritareve ????

     Ne ate parti ju nuk keni respect fare per gjithe ata kuadro qe kane gjithe keto vite qe kane dhene kontribut ne PS , dhe ju shkoni e merni kete kaurin e grekut bashke me kauret e tjere minoritare dhe I vendsoni ne krye ?

     Ky Barjaba eshte nje deficient I gjalle more _

     -Ato titujt shkencore ky deficient province I ka mare nga ata minjte e grekut
     qe gelojne tek Akademia qe gjasme eshte e Shqieprise

     Ky nuk ka nivel fare , eshte me deficient se Kokedhimja _-

     Une cuditem me ata politkane socialiste qe nuk jane ortodokse dhe qendrojne aty ne PS, ..

     .Ata jane bere garniture e ketyre njerezve te grekut

     Perse nuk largohen ata jo-ortodokset dhe te krijojne partine tye socialsite shqitpare,…?

     Kaq shume pa personalitet jane keta poltikanet jo-ortodokse ne PS?

     Ilir Gjoni, Erion Bracja me shoke duhet te krijojne partine e tyre socialsite ,
     dhe ta lene PS-ne , vetem me elementet e tyre ortodkse

     Kjo PS me mire ta vendosi emrin Parti Kristian-Socialsite, sepse aty
     ligjin e bejne ortodkset dhe duket hapur qe kjo Parti ka orjentim Religjioz …

     E vuri Vloren ai kryetari juaj nen kthetrat e njerezve te grekut kur ortodkset ne rethin e Vlores jane as 10 %
     -Ata duhet te kishin vetem 1 depduet , jo me shume

     Nuk ka kuptim kjo loje e piste qe ben kreu I PS-se ,EDI RAMA

     Sepse ai perdor votat e shqitpareve per te vendosur ne krye
     minoritaret e grekut –Kjo eshte e papranueshme dhe fyese

     Kauret nuk jane as 10% e popullsise nga numerimi I fundit —
     ndaj nuk kane te drejte te perfaqsohen ne shtet dhe ne parlament me 50% te pjesmaresve __

     Ne te kundert te behen zgjedhjet me baza religjoze

     –Se nuk ka kuptim te perdoresh votat e shqitpareve per te vendos ne krye Spiunet e grekut ……

     Reply to this comment
     • ermiri October 15, 13:08

      Koment i fshire nga moderatori, ju lutem ruani etiken. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe lexoni!

  • Devolliu October 14, 19:55

   Ore Kaçi; po merre dhe Saliun e Viçidolit andej nga parku e bëni të dy gara vrapimi, gara ngjitjesh nëpër kodra dhe gara noti tek liqeni.
   Me këtë rast do të hapet edhe një aktivitet argëtimi për fëmijë e për të rritur pasi na leverdis më mirë që fëmijët t’i sjellim të gajasen me dy kllounë sesa të shikojnë arrinjtë, ujqit e dhelprat tek Kopshti Zoologjik.

   Reply to this comment
 2. meri kodra October 13, 13:05

  Pervec megallomanise te shkretin Kaci e kane pushtuar edhe semundje te tjera qe sic duket lidhen me ndonje luge corbe te prishur qe ka ngrene dikur e qe Sala e ka ne dosjen e vet dhe e futi nen sqetull dhe e perdor te ziun aq sa eshte shperfytyruar e s,di se cv,ben e paraqet fotografi qe te fshehi depersonalizimin e vet.

  Reply to this comment
  • matteo October 13, 20:57

   Eshte faji i corbes se thartuar keqas qe e ben te nxjerre mufka te tilla. Njeriu beht i madh kur te tjeret e bejne te tille, vetem arixhofka mburr siten e saj.

   Reply to this comment
 3. feniks October 13, 13:14

  Nuk eshte per t’u cuditur shume me kete Kacin!!!
  Shumica e te CMENDURVE NE SPITALET PSIKIATRIKE u mburren keshtu njeri tjetrit:
  -UNE JAM PERANDOR!!!
  -UNE JAM MBRET!!!
  -UNE JAM GJENERAL!!!
  -Une jam Kaci nga Mallakastra!!

  Reply to this comment
 4. antipod October 13, 13:31

  i bej thirrje mazhorances ti beje nje oferte monetare ketij kolosi te mendimit shqip,por jam i bindur se ai spranon te korruptohet.

  Reply to this comment
 5. Mo Shaol October 13, 14:13

  KAC(Q)I,futja vrapit e mos u kthe me hic se je bere si dordolecat e arave ne rrugen FIER -TEPELENE!Po ish sekretari amerikan si i pat thene NANOS per ty?Idiot?Jo mo jo ti je “goxha djale”,o qe ste ke ngelur as turp as namuz je bere gazi i botes!

  Reply to this comment
 6. Lavdie October 13, 15:21

  Po c’merreni me kete gjysmak. Lereni te bej vrap e te marr malet, se shume e ka edhe kaq vemendje sa i jepni ketij far’ burreci si mut cobani.

  Reply to this comment
 7. Rronço Ponço October 13, 16:42

  Kaçi I ZI,”Halimi I Financave”ne qeverine e Nano ,trego pasurine me Ylli Bufin,dhe shko vare edge njehere xhaketen ne Mallakaster qe ta votojne ose ta pshurrin,

  Reply to this comment
 8. Kledi October 13, 18:42

  e ka ndjere thelle kacua (cenua) humbjen e klientit dhe protegee-s se tij keto zgjedhje……pastaj u be hera e dyte qe nuk i dalin llogarite……nuk i bejne mire nje burri mallakastriot keto deshtime……nje bashkefshatar i tij vrau veten andej nga 1981 per shkak te sedres prej mallakastrioti……

  Reply to this comment
 9. ARUSHA October 13, 20:04

  KACI ME SHALET NJE PELLEMBE BEN VRAP NE SHTEPI

  Reply to this comment
 10. Beso October 13, 20:59

  Kjo rubrike me pelqen shume tek DITA

  Reply to this comment
 11. Artur October 14, 02:14

  Shyqyr qe nuk deklaroi se ka thyer rekord ne not,si padroni i tij.

  Reply to this comment
 12. Nora October 14, 08:38

  Epo nuk i dolen parashikimet .

  Reply to this comment
 13. Azemi October 14, 09:10

  Duhet te marre dhe Salen me vehte te beje vrap se te te dy jane si Asllana,se ua kane çare koken Shqipetarve.

  Reply to this comment
 14. durrsaku October 14, 09:16

  e rende eshte kur bie nga mjalti ne … , kjo i ka ngjare ketij , po fundja vete e kerkoj ti bej mir….

  Reply to this comment
 15. zymer October 14, 11:11

  o kaci ai plaku qe eshte llafosur me ty kush ishte saliu,histori e bukur duke bere vrap qenka llafosur kaci injoranti

  Reply to this comment
 16. Horri i Bulevardit October 14, 11:29

  Ngushellime zoti Islami, qenke me te vertete shume keq, do ti coj ngushellimet e Saliut dhe Tosit per ty se edhe ata jane pjese e jotja e familjes.

  Reply to this comment
 17. Kalaja e Margellicit October 14, 11:37

  Koment i fshire nga moderatori, ju lutem ruani etiken. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe lexoni!

  Reply to this comment
 18. psy October 14, 12:12

  Kaci,megjithe vrapin qe ben te duhet pak psikoterapi.Ne te dy pershendetemi ne rruge,une t’a ofroj kete sherbim perkundrejt nje pagese te perballueshme.Merre seriozisht propozimin tim edhe sikur te marresh nje terapist tjeter,ke nevoje,mos e neglizho!

  Reply to this comment
 19. Qifja October 14, 12:18

  Po po osht e vertet se Kaci shkon ke Liqeni.

  E kom pa un ke Gjiri tu bo ushtrime beli
  Ndersa ket xhajen qe thot nuk e kom pa.

  Reply to this comment
 20. Tepelenasi October 14, 12:33

  E pashe sot rreth ores 09.00,Kaçin i zi, tek ecte me nje hap te lodhur.Dukej qe kishte bere “kilometra te tera” ecje sportive(me vrap nuk bene as 200 m,sepse nuk e le barku qe i varet,dhe teksa pija kafen,mendoja po PD perse i duhet vallè,megjithse ai lavderon shume veten,si nje i ditur i pa arrire,po te jeni afer tij te mbyet me peshtyme.

  Reply to this comment
 21. i panjohuri October 14, 13:11

  Paske shkuar per shele o Kaq ( keshtu thone ata te partise te re se nuk e shqiptojne germen tjeter nga dialekti verior)

  Reply to this comment
  • galaxy October 14, 15:16

   Pse se merr dhe Salen per vrap e te bejne gare kush del i pari. Jane qe jane, andej nga liqeni ti fusin dhe nje dore domino per te forcuar strategjite dhe probabilitetet e fitoreve te ardheshme sipas Teorise se Lojrave.

   Reply to this comment
 22. ramushi October 14, 15:16

  Kastriot bastardi, eshte deputeti me pederast,me shkerdhate ne keto 20 vite, qe ka shitur moralin e tij dhe te gjithe familjes per interesa personale.Hallall te forteve qe do ta heqin qafe kete homoseksual.

  Reply to this comment
 23. tironsirefugjat October 14, 16:46

  O ti raimonda ! Mere kacin me vehte e shko atje ku ben thirje ai koqovari mysliman per xhihad ,se edhe po ske takat apo by… fute bashk me kaqin per ate punen tjeter se njisoj esht ,ja ke bo sherbimin fes tate ! Pse te dogji kaq shum reabilitimi i bajrabes mor mysilman i dhier mos je pjes e atyre qe ja kurdisen e ju doli huq tani? Sa pare hudhet e ju shkun per lesh si shum te tjera qe i vodhet ktij mileti! Shum mir qe e ditke raportin ortodoks-mysilman e megjithate 1 milion votues me po kte raport ju derguan ne hale e nuk pan as “minare e as kembanare” or far tradhtaresh e percares te paskrupull !

  Reply to this comment
 24. komshiu i gertit October 14, 17:46

  keci po cudit dynjane megjithse eshte i shkolluar i drejtohet biseduesit plak , kur duhet ti thote nje zotri i moshuar , nuk e kuptoj megjithse se e ka impresinuar biseda me te i thote plak po ky keci si mendon se nuk do te arrije ne moshen e atij qe ka biseduar, do te mbetet keshtu si eshte megjithse eshte ne kufij te moshes per ti thene dhe atij ndonje i pa edhukate plak.

  Reply to this comment
 25. Gjergji October 14, 20:04

  Dy rekordmene ka PD-ja. Saliun ne not dhe Kacin ne ecje sportive.
  Jo me kot te dy u bashkuan ne nje parti qe te shkembejne eksperience.
  Kur sho Kacin ne faqet e gazetave, me ngrihen qimet perpjete.
  Kaci tradhetari,qe as skuqet dhe as zverdhet para njerezve,

  Reply to this comment
 26. lary October 15, 01:39

  dy burra ka nxjere shqiperia 1 SALI BERISHA NGA VICIDOLI DHE 2 KACI ISLAMI NGA CORUSHI. KJO ESHTE LOJE MORE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*