Tre muaj burg për të moshuarën, vodhi antidjersë në supermarket

April 1, 2016 17:28

Tre muaj burg për të moshuarën, vodhi antidjersë në supermarket

Një e moshuar u dënua me 3 muaj burg pasi u shpall fajtore nga Gjykata e Tiranës se vodhi një antidjersë dhe dy kuti kremi në supermarket.

Por për shkak të moshës së thyer, është pezulluar dënimi me burg dhe e moshuara është dënuar me 18 muaj lirim me kusht.

Akti i vjedhjes ka ndodhur më 16 qershor të vitit 2015, rreth orës 10:20 në rrugën “Reshit Collaku”, prapa pallateve “Agimi”.

65­-vjeçarja e identifikuar me inicialet A.D., ka hyrë në supermarket dhe ka marrë një antidjersë dhe dy kuti të vogla kremi për fytyrën. E moshuara është pikasur disa metra larg supermarketit dhe pronari i supermarketit e kallëzoi penalisht.

April 1, 2016 17:28
Komento

6 Komente

 1. informacioni i leshit te Topalles April 1, 17:35

  ANTIDJERSEN MUND TA KETE MARRE PER DEPUTETET QE 25 VJED DJERSITEN DUKE VJEDHUR!

  Reply to this comment
 2. gegetoske bashke April 1, 17:36

  Po ata qe vrasin njerez, sa duhet te denohen…..?????
  Me rregullin e treshit del:
  1 anti djerse dhe dy kuti kremi (origjinal per tregti ne Shqiperi) maksimumi 2000 leke te reja.
  2000 leke—–3 muaj burg
  Nje jete njeriu———–x
  Qe i bie …..i pafaj ne Shqiperi!
  Gjykates LESHI!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Nazim April 1, 17:58

  Po pse more tek kjo plake mbeti vjedhja e ketij vendi? Po kjo eshte turp more njerez, qe nga i zoti i dyqanit qe e ka dorezuar ne polici, ne vend thjesht t’i kerkonte ta paguante ose t’ia merrte e t’i thoshte te mos shkelte kembe ne ate dyqan me. Po c’eshte kjo? Ata qenat kane vjedhur kombin dhe nuk pjerdh njeri e tallen ne kuvend, dhe shteti harxhon nje gjyq me nje qyare!!!!!

  Reply to this comment
 4. Lili April 1, 19:32

  Gjykatesit Jane pa meshire per njerezit qe nuk vjedhin aq sa ata vete vjedhin! I denojne te varferit,qe per nje sapin detyrohen me vjedh,po kur jo kile get qe vjedhin me milliona!

  Reply to this comment
 5. sapa April 1, 20:22

  PO FULLLANIIIIIIII?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*