Tregu monetar, rritet euro, bie dollari

February 14, 2015 10:14

Tregu monetar, rritet euro, bie dollari

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga Banka e Shqipërisë monedha vendase ka humbur pikë sot ndaj euros e cili u rrit dje me 0.03 lekë duke u këmbyer 140.30, niveli më i lartë i këtij viti. Ndërsa dollari ka rënë 0.82 lekë duke u këmbyer me 122.91 lekë. Në tregjet ndërkombëtare euro vijon rritjen e tij kundrejt dollarit duke shënuar edhe ecurinë më të madhe të fitimeve në gati një vit pasi Ukraina dhe Rusia ranë dakord për armëpushim dhe zyrtarët thanë se Greqia po kërkon një kontratë me zonën e euros mbi mënyrën se si të procedojë me paketën e saj të shpëtimit. Euro u rrit me 0.2 % në 1.421 dollarë në bursën e Londrës, mbyllja më e lartë që nga 5 shkurti.

February 14, 2015 10:14
Komento

1 Koment

  1. Pëllumb zaimi February 14, 23:16

    Edhe leku mor leku ështê më i fortë se kurrë,- byrekët me petë plastmasi 30 lek ishin 30 lekë janë! Bravo leku! Shkëmb graniti përballë euros dhe dollarit! Nuk u tunde as përpara tërmetit fullani ! Tung!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?