Treshja Tropojane

October 21, 2017 00:02

Treshja Tropojane

 

Nga Bedri Islami

 

Më bëri përshtypje një fakt, ndoshta i rastësishëm, por çuditërisht jashtëzakonisht intrigues:

Tre prokurorë janë në ndjekje të rastit “Tahiri”.

Besim Hardarmataj, Elisabeta Ymeraj dhe Gentian Osmani janë të tre nga Tropoja.

Të jetë rastësi?

Vështirë të besohet!

Njëri prej tyre, Besim Hajdarmataj, prokurori që ka mbyllur pa autor të gjitha vrasjet e bujshme të Tropojës dhe kusheri i ish-kryeministrit Berisha, me një shpejtësi të pazakontë, në dy ditë mbylli një dosje hetimore, ndaj një të dyshuari, bazuar nga një material i dërguar nga shteti italian, por në të cilin, i dyshuari, Saimir Tahiri, nuk është nën hetim.

Mendohet dhe shumë janë të bindur se ky prokuror është pikërisht ai që më parë se shefin e tij, lajmëron ish-kryeiministrin se çfarë po ndodh. Siç ishte rasti i fundit, pak ditë më parë, gjatë të cilit, ende pa përfunduar aksioni, zoti Berisha publikoi videon e prokurorisë, dhe, po ashtu, çuditërisht ose jo çuditërisht, askush nuk heton këtë dalje të sekretit.

Pas daljes së sekretit, të dyshuarit nën hetim, Habilajt e të tjerë, gjetën rastin t’ia mbathin.

Kur një treshe prokurorësh, nga i njëjti rreth, që ka lidhje drejtpërdrejtë me një ish-shef qeverie, deklaron që në fillim se akuza e tyre nuk është ngritur mbi një bazë politike, atëherë, e përkthyer, kjo do të thotë se kemi ardhur këtu pikërisht në emër të politikës.

Një lojë e rëndë ka filluar.

Nuk e di nëse është apo jo fajtor Saimir Tahiri. Edhe publikisht, përmes shkrimeve të botuara, por edhe në rrugë të tjera, kam bërë të njohura disa rrëshqitje në politikën e tij si ministër i Brendshëm.

Edhe DITA ka pasur disa kohë më parë disa artikuj të rreptë ndaj këtyre rrëshqitjeve.

Por, nuk jam unë e as të tjerë si unë, jashtë e brenda botës mediatike, që mund ta gjykojmë.

Nëse do të ketë një drejtësi të saktë, atëherë, ajo do e ketë verdiktin e saj.

Nëse e gjen fajtor dhe e saktëson këtë, le të marrë dënimin më të rreptë se çdo kush tjetër, pasi, veç përfshirjes në një grup të organizuar kriminal, nëse kështu ka ndodhur, ai ka përlyer edhe shtetin, ku ka qenë pjesë e një kabineti qeveritar. Më shumë po bëhet një lojë e rëndë e politikës denigruese dhe e dëshirës për kthim në pushtet, edhe duke shkelur mbi të vërtetën.

Hapi i parë, dosja nuk duhet të jetë pronë e tre prokurorëve me lidhje tek njëri-tjetri. Treshja tropojane e prokurorëve jep shenja të ndërthurjes së politikës, edhe nëse nuk është ashtu. Qëndrimi i tyre në Këshillin e mandateve ishte cinik, uzurpues ndaj së vërtetës dhe dukeshin si një shtojcë e pjesës opozitare të Këshillit.

Së dyti, provat duhet të jenë të qarta, të sakta, të njohura dhe aspak kapriçioze, si ato që bëjnë fjalë për kalimin e kufirit katër herë, kur sipas sistemit përkatës, Tahiri ka kaluar me familjen e tij, pesë pjesëtarët e saj kanë qenë sëbashku. Prokuroria që filloi tërheqjen nga kjo pikë themelore e akuzës, duke u ngutur për të përmbushur një mision politik, po i bën dëmin më të madh imazhit të një vendi.

Loja do të bëhet edhe më e rëndë në ditët në vazhdim.

Synimi për të rrëzuar këtë qeveri, që vërtet ka shumë mëkate, ka të bëjë me dy gjëra themelore: rikthimin në pushtet të atyre që ishin antidrejtësi e antishtet, dhe kalimin e Vetingut sipas pikëpamjes së tyre politike për të.

Struktura të rëndësishme janë futur në lojë.

Prokuroria dhe SHIK i kanë shpallur luftë Policisë së Shtetit.

Prokuroria që njeh për zot ish-shefin e qeverisë dhe që nuk ka lidhje me shefin aktual.

Dikur Nishani, ditën që u bë president, mblodhi “institucionet e tij” dhe u dha urdhrin që, së bashku, t’i rezistonin pushtetit.

Kush e jep këtë urdhër tashmë!

Tahiri shpalli armiqësinë me Ilir Metën, por ai është bërë president edhe me votën e tij!

Si i votokan kaq lehtë “armiqtë”!

Nuk më vjen keq për Tahirin, edhe nëse është i gjithi fajtor, edhe nëse është krejt pak fajtor.

E dëgjova në një emision tek përmendte rastet kur figura të njohura të opozitës,që kishin probleme të mëdha me ligjin, vazhdonin të ishin ende në parlament e kudo. Doja t’i thoja: Je tepër vonë për këtë pohim.

Ata ishin aty, me ju dhe ju ishit njeriu që duhej të kishit bërë detyrën tuaj.

Nuk e bëtë. Harruat se erdhët në pushtet pikërisht për të ndëshkuar krimin, të keqen, fajin, oligarkinë financiare.

Njerëzit nuk e kanë harruar! Dhe sa më poshtë të humbasë premtimi juaj, aq më shumë bjerret besimi i njerëzve tek drejtësia.

Je i vonuar për të qenë hero, tejet i vonuar!

Nëse i keni ditur të gjitha këto, dhe u bëtë palë me heshtjen, atëherë, krejt shqip po jua them: Mirë jua bëjnë!

Jua bëfshin edhe më rëndë, me prova e pa prova, sepse dështuat në atë që kishim më të domosdoshme, në besimin ndaj jush.

October 21, 2017 00:02
Komento

37 Komente

 1. Arber October 21, 00:12

  Nuk kane faj prokuroret e Klanit te geshtenjave te Tropojes, por Edi Rama, i zgjedhur me vote absolute ne te popullit dy terma votimesh dhe vazhdon te punoje me Adriatik Llallen, qe hidhet ne zjarr sapo i jep urdher perbindeshi i Vicidolit!

  Reply to this comment
  • korçari October 21, 11:28

   Paaftesia apo inkompetenca e ketyre 3 prokuroreve duket sheshit pasi nuk mund te ndertohet akuza bazuar mbi bindje apo dyshime dhe si rrjedhoje kemi te bejme me tre veriore te cilet pra se te jene prokurore jane “maloke” ne kuptimin se i shebejne Salehut para ligjit dhe per kete eshte urgjent VETINGU per te shpetuar nga kjo palo kaste Gjin -Gjonash apo Hadermataj etj.Pra dhe pas 28 vjet demokraci ekzistojne akoma kata “dru me pre” te veshur me kostume por te manget nga truri

   Reply to this comment
  • Raimond vlonjati October 21, 20:47

   Ajo vajza ishte inteligjente , ishte koptente ne punen e saj
   e vuri perpara profesore Vasiliken

   Ajo megjithse kishte prova te dobeta dhe jo bindese ,
   por dinte ti parashtronte shum bukur saqe e bllokoi fare Profesoren e saj , Vasilika Hysin .

   Porse provat nuk ishin bindese ndaj nuk mund te hiqet imuniteti i Tahirit

   Reply to this comment
  • mirel October 22, 15:42

   Arsyeja..?

   Reply to this comment
 2. Europa kurve plake October 21, 01:18

  Me Ed Bojaxhiun njeriun e droguar Krimineli Sali rron edhe 100 vjet te tjera.

  Reply to this comment
  • mirel October 22, 16:06

   Jam dakort me komentin tuaj, por Edi Ramiu nuk eshte vetem i droguar.
   Ketu ka dy probleme, 1- qe Ed Rama mbijeton me krimet e Berishes dhe 2 – nga ana tjeter Berisha rron dhe vazhdon axhenden e tij antishqiptare i lire dhe pret momente te tilla te ndermari grusht shteti.
   Kjo eshte pikerisht ajo qe harron Ramuti.Ramuti dhe Berisha jane armiq aq sa jane dhe miq. Rama nuk e fut ne burg Berishen se Berisha i di kusuret e pista te Rames, dhe ky permbahet. Problemi eshte qe Berisha nuk merr dot pushtetin politikisht se e urren populli, dhe kjo funskionon per Ramutin.
   Ai kujton se e ka shtrire per toke, sepse populli urren Sali Berishen, dhe harron se mund te vije nje dite qe populli nuk do ta doje me dhe Ramiun.
   Kete loje si macja me miun e bejne vetem ne kurriz te shqiptareve, qe me te vertete kane marre fund si njerez dhe behen publik me pagese dhe protagonistet e vertete te drames per shfaqet teatrale te politikes.
   Tani te kthehemi te ceshtja Tahiri.
   Une besoj qe eshte fajtor. Nuk e dyshova qe ne fillim.
   Shkalla e fajit ngelet per tu provuar se nuk dihet se sa dhe si.
   Mund te jete fajtor thjesht me pohimin se i ka kusherinj dhe servilet nuk kane nevoje per pohime te tjera. Mund tju kete dhene makinen te transportoje droge,,kete nuk e dime..mbaj mend qe eshte akuzuar njehere nga nje gazete qe ka qene i shoqeruar me disa kontrabandiste ne greqi apo jug kur ka qene me pushime..
   Duhet te gjykohet per kete,,patjeter qe po.
   Por une gjykimin e Tahirit nuk e le ne dore te Berishes.
   ketu eshte problemi i kontradites sime.
   Nuk mund te lejoj ti jap atribute te autoritetit te se drejtes nje krimineli si Berisha dhe klani qe e mbeshtet.
   Jo se mbeshtes Tahirin, por se mbroj veten nga Berisha.
   Te gjithe e dime qe eshte nje kriminel gjaksor qe nuk perton te perdori dhunen dhe forcen, bashke me taborret e egersuara dhe primitive te malokeve zogiste dhe esadiste.
   Kjo do te ishte kthim mbrapa ne kaos.
   Problemin e Tahirit per gjykim duhet ta filloje populli, por nga RAMA.
   Ai eshte fillesa dhe origjina e shperdorimit te besimit qe populli i dha me voten e tij dy here.
   Ramuti luan me deputetet, me zyrtaret, me kedo qe kerkon te rritet dhe te krijoje kredo politike.
   Ashtu ka luajtur dhe me Saimirin, qe per mua, jo se ka bere ndonje krim kapital si Berisha dhe Meta.
   Ashtu luan dhe me qindra te rinj dhe te reja qe i ve neper poste per ti pasur nen thunder dhe per te mos hasur ne rezistence karakteri.
   Ai e ka ndertuar rrjetin e tij koncesionar ne shtet me ndihmen e Arben Ahmetes, dhe jo pa dashje diku del qe mafia italiane pastron parate ne shqiperi me koncesionet e Ramutit.
   Pse nuk terhiqet Ramiu nga koncesionet,,sepse eshte lidhur me mafien. Prandaj heshti gjithe kohen dhe pa se si mund te luhej skena me Tahirin.
   I doli per zot populli qe nuk do Saliun, por mendoj qe ka ardhur koha dhe te rrokullisen guret e rende te shtetit qe fshehin gjarprinjte nen vete.
   Si Ramen dhe gjyqesorin populli duhet ti vere para pergjegjesise.
   Pavaresisht se Tahiri u mbrojt sot, procesi popullor duket qarte qe ka filluar per Ramutin.
   njerezit e dine qe eshte origjina e fajit te Tahirit, dhe me kohen presin pergjigje. Por kete pergjigje nuk mund ta marrim kurre me ane te Berishes.
   Ky eshte thelbi i gjithe procesit te Tahirit.
   Berisha duhet ti kaloje drejtesise, dhe jo te na vendosi drejtesi. As ai, dhe as Meta.
   Dhe kjo barre tani bie mbi Ramen.

   Reply to this comment
 3. Gjeneral Telini October 21, 01:20

  Psja e ka fajin vete . qe lejon , trustin e geshtenjave, te livadhis. Po su vune para drejtesise, grupi ciftelia, me sali vicidolin, like defter, banditin, lulush hollandezin, mehdiun e pr, shkerdhenin e armines.pa u shkarkuar llalle, shellira si kryeprokuror, me vishon e shikut, me gjin gjonet, e zaganjoret, e gjykatave ska drejtesi, zoti Bedri. kur ishte ne opozite, piktori rilindjes mavri, premtonte drejtesi, e ndeshkim per maskaralleqet, e saliut dhe bandes se tij, sot e mbi kater te kaluara, qe edvini eshte ne pozite, dhe drejton qeverine, kush ka paguar batakcilleqet, qe jane bere gjate ketyre 27vjeteve, asnje politikan.

  Reply to this comment
 4. Europa kurve plake October 21, 01:28

  Me Ed Bojaxhiun e droguar, Krimineli Sali rron edhe 100 vjet te tjera.

  Reply to this comment
 5. Sali Sadisti October 21, 01:31

  Edhe kau kur plugon token e ka fytyren me te qeshur dhe te bukur, se sa surratet e qelbura te kesaj treshe Tropojane.
  Shqiperia eshte viktime e malokerise se shpellave, pa u varur nga gjuha serbi Sali, ky vend nuk behet.

  Reply to this comment
 6. i katerti eshte bossi October 21, 01:44

  Zoti Bedri besoj se Tahiri eshte nje sardele e vogel.. me sakte nje karrem qe po perdoret per te kapur me grep Edi Ramen dhe ta fusin ne rrjete
  .
  Sepse dhe 100 vjet te futet Bash –Berishe ne votime kurre nuk fiton..sepse nuk fitoi as ne 31 mars 1991 dhe as ne 22 prill 1992 sepse ato I fitoi rajersoni-biberaj dhe ivanovici I salise dhe serbise.
  %%%
  Sa per tropojanet e drejtesise dhe dreqesise eshte Qazim Gjonaj Monstra e gjyqit te 2 prillit 1991.një gjykatës me rreth 20 vjet eksperiencë dhe anëtar i kolegjit ushtarak të Gjykatës së Lartë. Q.Gjonaj ishte nga Tropoja dhe qysh nga dhjetori i vitit 1990, ishte lidhur ngushtë me Sali Berishën si bashkëkrahinorë dhe miq që ishin. Kur, mbas zgjedhjeve të 1991, do të formohej Gjykata e Lartë e Shqipërisë, Gjonaj do të propozohej prej S.Berishës për t’u bërë anëtar i saj dhe parlamenti do ta miratonte. Kryetari i Gjykatës së Lartë, duke ditur këtë fakt, do ia caktonte atij gjykimin e çështjes më mënyrë që t’i mbyllte rrugën çdo pretendimi të Berishës për manipulim të çështjes dhe fshehje të së vërtetës. Që nga ky moment, timoni i drejtimit gjyqësor të çështjes do të kalonte në duart e opozitës, sigurisht në prapaskenë, pasi në skenë shihej vetëm juristi Gjonaj.

  ##########
  Një nga ideatorët e skemës se 2 prillit 1991, që endej në Ballkan nën maskën e diplomatit, është shprehur shumë vite më vonë dhe nga shumë larg Shqipërisë, se
  “Po të mos organizonim ngjarjen e 2 prillit, komunistët nuk do të largoheshin nga pushteti me vota”.
  Pra, ata që na jepnin leksione për votimet e lira pluraliste si çelësi i artë i demokracisë, sajonin artifice të tilla politike me pasoja tragjike, ….PRA BEHET FJALE PER HILLIN DHE BILLIN dy dipllomate amerikane te asaj kohe qe “vend-komanden “ e kishin ne Beograd

  #########
  nqs se kesaj deshmije tronditese do ti shtonim
  -PRISHJEN E QEVERISE STABILITETIN NGA SALISERBI
  -MARRJEN PJESE NE VOTIME E 92’ TE RAJERSONOVIQIT
  -MARRJEN PJESE NE FITOREN E 22 NMARSIT TE IVANOVICIT
  -INERVISTEN E BIBERAJT TE KLAN NE 2008
  -ARTIKULLIN E SHAQIR VUKAJT PER RUMANINE
  -DESHMITE E PABESUESHME TE IZET HAXHISE.
  nuk eshte nevoja te themi se 2 prilli 1991 ishte nje PUC SHTETI I ORGANIZUAR DIREKT NGA UDB JUGOSLLAVE ME MBESHTETJEN E CA MERGATQYQAREVE TE TIPIT BIBERAJ DHE CA MAKARTISTE FILOSERBE TE TIPIT RAJERSON.
  +++++++++++++++++++++
  Eshte e pabesueshme qe kjo deshmi e Izet Haxhise per Elez Biberajn nuk analizohet sot.Pse nje sufler I zerit Amerikes kishte aq pushtet ne politiken amerikane sa te “urdheronte prishjen e votimeve “ te 31 marsit.A mos ka ka te beje me deshmine e tij (te opinioni fejzit ne 2008) qe mora persiper te rrezoja komunizmin para reaganit ne 1988….pra do rrezonte nje te vdekur.. Berisha njeri që u zgjodh për vete në partinë e tij me shantazh e kobure, si mund të bënte më pas zgjedhje të rregullta kur flitej për pushtet, para dhe pasuri?
  Çdo proces zgjedhjesh që nuk do të fitohej nga Berisha nuk do të pranohej asnjëherë prej tij.
  Dhe kjo filloi qysh në zgjedhjet e para pluraliste që u mbajteën më 31 mars 1991, të cilat pa asnjë dyshim ishin më të rregulltat se zgjedhjet e mëpasshme, dhe që berisha nuk i njohu dhe shkaktoi tragjedinë e 2 Prillit.
  Izeti shkruan me sinqeritet për një nga ngjarjet më tragjike të fillimeve të tranzicionit shqiptar dhe askush i bë pikat mbi “i”. Azemi shkoi në Shkodër më 1 Prill dhe mori me vehte një grup që i la atje.
  Nuk është e vështirë të kuptosh kush e bëri masakrën e 2 Prillit dhe sa të drejtë ka oficeri trim dhe i ndershëm Gjek Çelaj, i cili dëshmon si askush me vërtetësi për 2 Prillin e’91-shit. Vetë Azemi ka kërcënuar në një moment që nuk kontrollonte veten (ishte i dehur) “ do t’jua bëj si në Shkodër” u tha të vetëve në PD, dëshmon Izeti.
  Izeti jep një detaj të “vogël” mjaft domethënës kur u pyetën dy gazetarë amerikanë, pasi u mor rezultati i votimit të 31 marsit, ku njeri, Dejvid Bajnderi, po pyeste i dehur se ç’farë të bëjmë. Të nesërmen erdhi Elez Biberaj e tha “mos njihni zgjedhjet”, për të imponuar zgjedhje të parakohshme!
  Me gjakosjen e 2 Prillit sikur u plotësua edhe një pikë e doktrinës Truman dhe të Alen Dallesit, të luftës me intesitet të ulët, për përmbysjen e pushteteve komuniste. Pas lojës me intelektualët, grevat e sindikatave, sabotimet etj., dhe kur populli nuk vepronte, hyri në zbatim një skenar tjetër i zi: atëhere mund të bëhen edhe vrasje.
  .
  .
  Pra me nje fjale zoti Bedri nuk eshte pune Tahiri por eshte nje skenar si ai I 2 prillit 1991 dhe ato regjizoret qe vrane nga mbrapa me azemet e tyre sot po vrasin me media te blear..sherbime inteligjente te dyshimta dhe prokurore tropoje
  .
  Eshte e pa faleshme per ju me kete experience kaq te madhe dhe me nje reputacjon te madh qe merresh me nje cunak si Tahiri qe te pakten do mbahet mend si I vetmi minister I Brendshem qe mori kalane 20 vjecare te Lazaratit dhe sot po paguan cmimin jo vetem per vehte por dhe per formacjonin politik qe perfaqson.

  pra titulli me i sakte

  tre prokurore tropojane dhe i katerti sali elezbiberishaj

  Reply to this comment
 7. Raimond vlonjati October 21, 02:40

  Tre muskuteret e Tropojes lol

  Reply to this comment
 8. Shoku Aranit Cela October 21, 02:48

  Na plasi trapi se do arrestohet tahiri. Mire t’i behet se e zuri mali i hashashit poshte ai mal qe ngriten me palloshin e ridhjerjes

  Reply to this comment
 9. Une October 21, 03:06

  Shume e sakte Z. Bedri! Rama po heziton se nuk i dihet neser kur te mos jete K/minister se c’mund te ndodhe!Tiku,Llalla -lla nuk eshte budalla qe nuk hapi asnje ceshtje kunder njeriu! E njef ligjin e mafias qe te ndjek deri ne brezin e trete! Saimiri eshte nje cike idealist dhe i ri dhe nxitohet! Por mendoj qe nuk munden tre Tropojane me urdher te Berisha-Meta te bejne drejtesi!

  Reply to this comment
 10. eno October 21, 04:36

  Ne dore te kujt ka rene prokuroria shqipetare dhe Tirana.
  Mjere populli shqipetar kush heton njeri e paska koken sa nje lope.
  Ky besim hajdari hajdarmataj eshte nje malok nga fshatrat e thella te tropojes nje kursheri i afert i sali berishes dhe ushtar dhe vegel e dp se. Deputetja hajdarmataj eshte kursherire e afert e tij.
  Nuk ka derjtesi ne shqiperi dhe nuk ka shans qe te luftohet krimi dhe korrupsioni pa u shkarkuar Prokurori i pergjitheshem Adriatik Llalla. Adriatik Llalla prokuror i pergjitheshem ka te vetmen qellim qe te mbroje politikisht pd ne dhe poltiken e saj po dhe ilir meten i cili ka dale hapur ne mbrojtje te Llalles.
  Edi Rama dhe mazhoranca e Partise Socialiste duhet te shkarkoje Adriatik Llallen i cili me paaftesine e tij dhe drejtimin politik qe i ben Prokuroise shqipetare eshte shkatar i situates kriminale sot ne vend.
  puna sabotuese e prokurorise ka bere qe krimi dhe korrupsioni ne shqiperi te lulezoje.

  Reply to this comment
 11. NjeQytetarOptimist October 21, 04:39

  Ke te drejte !!

  Reply to this comment
 12. kris 1 October 21, 04:49

  Pune karvanii a pune mushkash o Bedri.Mushkat mme te miira ne vend zgjodhii piktori.Tagji u dha popullii pa hesap dhe karvani nuk ben perpara.eshte majmur aq shume sa ka te haje dhe ujku ii vucidolliit.Kur kissh nevoje te dilte mme kammzhiik nga haleja e lumturise ku kiish rene piktori media na gajaste me batutat e tija.Tashti eshte vone se strukturat e krimit jane hedhur ne ofensive .Ato kane qene dhe jane pjese e pushtetiit. Mediaj me servilizmin e saj i ka bere demin me te madh Rames dhe partise socialiste

  Reply to this comment
 13. Alban Dega October 21, 06:11

  MOS I NGATERRO PROKURORET E SHTETIT SHQIPTAR ME PROKUHORAT E SALI BERISHES

  Ne Tropojanet edhe bar hame por Kadri Mehmetin, vrasesin e Bajram Currit…. Sali Berishen, vrasesin e Malesise se Gjakoves, Tropojes dhe 175
  viktimave te thirrjes se tij kobndjellese me ze e me figure ne sy te mijera tropojaneve per nje femije 15- 16 vjecar te Haklajve, “ e dua gjalle a vdeke ate djale ne Tirane”, zjarrvenesin e Shqiperise per nje karrike Presidenti nuk e tradhetojme !
  Me kete rast po te pershendes ty, Adrian Thanon, Viktor Malajn dhe Xhevdet Sheh Biberishizmin dhe gazeten simpatike “ Dita “ me nje

  Elegji me curle e cifteli

  O SALI MURTAJA…
  E KAMIKAZET E TIJ !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  O moj Tropoje
  O moj Hyjni !
  Kush te ka qite
  me krye ne hi
  Sali Karaxhici…
  kamikazet e tij
  Rrenoi e percelloi
  mbare kete Malesi
  Flake e zjarr i vuri
  Nenemadhes Shqiperi
  “O mori Serbi
  Une gardhin ta prisha
  Se mue me thone
  O Sali Rame Berisha !
  Prisha gardhin
  Kufijte e Shqiperise
  Dyer e dritare u hapa
  hordhive te Serbise
  Arme e nafte plot
  Per nenen Serbi
  Zhbeme se bashku
  Shtetin Shqiperi !
  Otranto i dhash
  Une vet Kalit te Trojes
  Se kam qene dhe mbetem
  Toptani i Tropojes
  Vrases I Shqiperise
  dhe moter Kosoves “
  Se per karrike
  Para e pushtet
  E shkerdhen e vret
  Dhe nenen e vet !
  Nuk kurseva as
  Azem … Arbenin
  Une per kolttuk
  vras edhe Shkelzenin!
  Se mua me thone
  o Sali Berisha
  Jam jo vetem ujku…
  por edhe vet Bisha!
  Sa te jem une gjalle
  Nuk ua ndali flaken
  Me tub ne sume
  Kam gatue nafaken
  Se nuk mban me uje pilafi
  Nuk me thone mua kot
  o Sali Kadafi !
  Nuk kam linde rastesisht
  Une tek Doli Vici !
  Nga kemba tek koka
  pjelle Miloshevici
  Ndaj s’me therrasin kot
  Sali Karaxhici !
  Kujtdo punon per Shqiperi
  Une flaken atij
  Nuk le pa ia shti !
  o me plumba
  me balte o sajime
  Se Serbi eshte
  Babe nena ime!
  Serbi nena…
  Serbi edhe gruaja
  Jemi vetem nje
  si mishi e thuja !
  Sa te jem gjalle
  E sa te marr fryme
  tym edhe flake
  do ta bej Shqiperine
  Sa te frymoj
  Dhe ne tjetren jete
  Vec tym e flake
  Shqiperia do kete !
  Sherr Berishe jam
  edhe kam me vdeke
  Edhe ne lum kur mbytemi
  Ne shkojna perpjete !
  Mbrapshtana se gjalli
  Ters dhe per se vdekuri
  sherre e potera
  Prej nesh kalbet
  edhe hekuri !
  Thike mbas shpine Kosoves
  Babe e Nane-
  Kam Pashic Vojvoden !
  Napalm i hedh Vlores
  2 Prill e.bej Shkodren !
  Edhe ne vdekje
  une shkoj buzagaz
  Se le mbrapa
  mijera Kamikaze !
  Ne buze Shqiperise
  une i ngri gaz !!!
  O Tropoje ime
  o mori Hyjni
  Kush te qiti
  me krye ne hi!
  Te rreni me ceka
  E me luge prej Ari
  Ishe Shojzovalle
  Te beri Kandahari !
  Ishe Zane Mali
  Te coi ne buze varri !
  Vet Sali Berisha
  eshte emri i tij
  Fatkeqesi mallkim
  Ish e mbet per Ty
  Ne bese e preu
  E tradhetoi Kosoven
  Me banden e tij
  Po e than Valbonen!
  Katrahure rrenim
  per Nenen Shqiperi !
  Per 700 breza
  u shofte farà e tij !
  Si nip Berishe
  Per mua je Daja
  Ne jete te jeteve
  Per cdo shqiptar
  Ti me kamikazet
  je Sali Domllaja
  Emri yt i plote
  eshte Sali Murtaja !

  Reply to this comment
 14. Ylli October 21, 06:53

  Prokuroret mund te jene te 3 nga Tropoja qe eshte e Shqiperise ,ashtu sikur drejtuesit e policise se Shtetit mund te jene te gjithe nga Tepelena qe eshte po e Shqiperise.Ku eshte e keqja ketu.Tre vellezerit Haxhia jane nga Tropoja ,por kjo se pengon Bedri Islamin te rreshtohet si D’Artajan krah tyre per te shpifur e sulmuar Sali Berishen.Cudi ju predikuesit e predikuesit e mospercarjes kombetare ,nuk lini rast pa sulmuar gjithcka qe vjen nga Veriu.Ketu perjashtohen ata qe me cinizem social -komunistet i etiketojne ….malok i mire.
  Bedri Islami ,me vjen per qeshur kur permend ne artikull togfjaleshin “rreshqitje e ministrit te brendeshem”.Hahahahahaha. Rreshkitje ????
  Fjalor i drunjte komunist ,prandaj kur shkruan komunisti duken si Copy Paste e ndonje flet-rrufeje te udheheqesit.
  Shoku Bedri qe shoku Enver te mesoi gjithcka ,nuk ke pervoje dhe inteligjence komuniste te na shpjegosh se Saimir Tahiri eshte i perlyer deri ne fyt.I ka ngelur goja vetem.Ja zuri Edi Rame kur e cilesoi “dru i shtrember” ,u zbyth kur Saimiri i permendi kodin “skeni pare gje akoma”.
  Saimir Tahiri duhej zhdukur nga policia ,qe me rastin e avionit ne Divjake.Pa piken e turpi dhe me nje arrogance amatore ,del ne konference shtypi dhe akuzon Berishen si sajues te kesaj historie dhe trillues te avionit qe na qenka per sperkatjen e mushkonjave.??? Te nesermen vertetohet qe avioni ishte plot me droge.Karagjozi i konferences ,nuk u turperua fare por u be me arrogant e me spurthjak.
  Saimir Tahiri del ne konference shtypi dhe deklaron se vellezerit Gjyta jane bombevenesit tek farmacia e babait te tij.Ka prova te qarta gje Gjytajt jane bombevenes.E mban djalin 1 vit ne burg dhe djali del i pafajshem.Ministri i brendeshem nuk peson asgje.
  Saimir Tahiri nuk e dinte qe kushurinjte Habilaj kishin nam si narkotrafikante dhe u shet makinen ne te zeze.Ca gallate .Ministri i brendeshem shet ne te zeze makinen ???
  Po ky Sajmir ,nuk ka asnje shok a mik te gjej nje makine ,por jau merr prap Habilajve qe i ka kushurinj te 10 per te shkuar me pushime.??
  Gjithcka qe Dritan Zagani akuzon ,vertetohet me saktesi mbas 2 viteve ,dhe Sajmiri ben te habiturin .Eshte oficer i policise i antidroges qe Saimiri e detyroi te arratisej.
  Ty Bedri nuk te duket fakt kur Habilajt thone qe Sajmirit nuk i dalin 20 milion € per fushate ???.
  Po qe 5 milion ne muaj fiton Samiri ,dhe cfare ka ai me shume se ne ,vec postit ,thone Habilajt ,nuk te duken fakte ???
  Po qe radaret e zones se Vlores nuk punojne per 2 vjet ,nuk te ben pershtypje ??
  Meqe jeni bere palacot dhe kllounet e Saimir Tahirit ,coje deri ne fund.Thuaj popullit socialist qe gruaja dhe mamaja e Saimirit rreshkiten dhe ju ngecen dy gjerdane me diamante te qafe ???Kur je shkruar kaq traplleqe ,kjo e fundit do ta prishi biografine si gazetar.
  Bedri Islami ,ju e dini me mire se ne qe nuk eshte Sajmiri por Edi Rama ideuesi ,organizuesi dhe urdheruesi i trafikut te hashashit ne rang nderkombetar.Parate e hashashit jane perdorur per blerje masive votash ,blerje gazetaresh ,blerje nderkombetaresh ,blerje policesh ,prokurore e gjyqtare.
  Eshte vendi i vetem ne historine e Evropes qe nen qeverisjen socialiste tregtia e droges u be drejtpersedrejti nga qeveria.Jemi Kolumbia e viteve 80.Jemi vendi ky nje minister i brendeshem eshte koka e tregtise dhe tjetri qe vjen Fatzezi Xhafaj ka vellane te denuar per trafik kokaine ne Italia.Kaq e varfer eshte PS qe nuk ka figure tjeter apo kalon tregtia nga njeri usta ,tek tjetri.
  Na merzitet me historine e Vettingut.Ishit gati ne qara se sa shume e do PS vettingun bashke me Edin.Se Vettingu do na shpetoje dhe gjyqtaret dhe prokuroret nuk do ndikohen me nga politika.
  Rasti i Saimir Tahirit tregon qe PS dhe Edi Rama as ka dadhur vetting dhe as do lejoje qe te behet.Ju adhuruesit hipokrit te Vettingut ,keni dy dite qe sulmoni prokuroret ne menyren me te felliqur.Te pakten ju doli maska lehte fare se turpi ju ka dale me kohe.

  Reply to this comment
  • info analitike October 21, 10:25

   Mos u lodh kot me Bedriun! Nuk ia vlen. Bedriu eshte mesuar te ndjeke vijen e partise e te jete besnik i saj njesoj si Taulant Balla “partia mbi te gjitha”. Per te tjerat nuk ha pyke, perndryshe nuk do te vazhdonte te shkruante keto pacavure propagandistike.

   Reply to this comment
  • fteri October 21, 13:39

   Përgjigje ;…Yllit në errësirë të krimit të PD-së !……

   JU CILËSONI se Shqipëria na qënka vendi i vetem ne historine e Evropes që nën qeverisjen socialiste tregtia e drogës u be drejtpersedrejti nga qeveria.Jemi Kolumbia e viteve 80.!!!!!.

   Po kush e solli,kush e mbolli,kush e shiti ,kanabisin shqipëtar ,përveç S.Berishës ,L.Bshës të PD-së . Lazarati ishte kryeqyteti i marijuanës Bastioni i S.Berishës. Në raportin kombëtar vjetor antidrogë te shtetit italnian në v. 2013.
   Eshtë zbuluar se tregu italnian furnizohet kryesisht nga hashashi që vjen nga Maroku dhe marijuana që vjen nga SHQIPRIA

   Ndodhën edhe përplasje me armë me kriminelët e trafikut drogës të S.Berishës ku goditën një helikopter të Guarddia di Finanza që filomonte plantacionet e drogës.,kan plagosur edhe një shef policie.Milardat e eurove futeshin në xhepat e S.Berishës .Kjo ka ndodhur në kohën e S.Berishës .

   Pra qeverisja socialiste me S.Tahirin hyri në Lazarat dhe kryeqiteti ekzotik i Lazaratit RA- Biznesi narko-trafikut i S.Berishës që merrte 5 milard euro mori fund me 18 qërshor 2014.

   Reply to this comment
   • Ylli October 21, 23:12

    Fteri…..edhe socialist ,edhe inteligjent nuk mund te kete.Rasti i vetem ishte ajo.zonja nga Berati qe nuk donte as drita ,as uje ,as buke.Tani u kuptua qe profetja nga Berati ,donte vetem hashash.
    O Fteri spurthjaku ….hashashi dhe marijuana jane e njejta gje.
    Vogelushi Fteri ……nuk e dija qe Lazarati si siperfaqe eshte me i madh se Shqiperia.Qeveria ndaloi hashashin ne Lazaratin e madh dhe e lejoi ne Shqiperine e vogel.
    Nuk po mbroj Lazaratin dhe as Sali Berishen o marijuanist.Nuk jam as socialist dhe as idiot te shkoj poshte ballkonit te Sales dhe ta mbroj.Nuk jam as injorant qe te coj nenen time te shtepia e ministrit qe merrte vetem 5 milion € te vogla ne muaj.Keto jane vese socialiste.Qe po lini kokrren e namit e kuptoni dhe vete me justifikime bajate ,por kjo nuk eshte gje.Nuk keni pare gje akoma tha Saje Qorri ,ky dru i shtrember i stives PS.Nuk e tha per Lulin dhe Salen o injorant socialist .E tha per Edin tuaj.
    Jam kurioz o Fteri nga Fieri dhe ju Fterucat e tjere.Kur Sajmir Tahiri te flasi per Edi Ramen ,cfare do thoni…..e ka fut Sala.???
    Meqe shkuat te shtepia e Sajmirit ,shkoni dhe te ai shoferi Sajmir qe e zbuluat sot.Eshte ai qe nuk i dilnin 20 mil € per fushaten per zgjedhjet per kryetar fisi.Beni dhe ndonje gome kur te shkoni.Solidariteti socialist nuk ka kufi.
    O Fteri solidari ,futi ndonje gje ne goje ketij Gojoristit me poshte ,se qenka aq analfabet sa dhe CARIN e shkkruan me K.
    Edhe dicka tjeter Fteri kulturori socialisti ,meso te shkruash shqip se Edi i urren analfabetet aktive.

    Reply to this comment
  • I TILLE JE , SA HERE QE HAP GOJEN ! October 21, 18:51

   Jo more shtaza Ylli , nuk eshte keshtu si thua ti . Shteti shqiptar eshte kapur per fyti nga kryebanditi serb i Vicidolit dhe ata tre palo-prokuroret e Plepave , qe jane dhe kusherinjte e bajraktarit , dihet qe cilido shqiptar , ne kete situate te improvizuar , do t`i paragjykonte me te drejte , si pjese te pa ndare te mafies berishiane , te vene ne sherbim te familjes bajraktare . Pse , mos valle rastesisht ka zgjedhur te perdore Agron kelyshin (Kulicin) Saliu , ne te gjitha operacionet me te felliqura te drejtuara prej tij ?! Keta jane njerez te perbetuar per besnikeri personale ndaj bajraktarit ,por jo ndaj atdheut ! saliu e di mire , qe do te paragjykohen si te tille , por si cinik qe eshte , aq i ben , mjafton te gjeje njeres besnike , per te destabilizuar vendin dhe te rikthehen serisht bandat serbe ne pushtet !

   Reply to this comment
 15. intelektuali October 21, 07:27

  TE KA RENE MORALI I GAZETARIT POSHTE BREKEVE O SPIUNI I ENVERIT BEDRI ISLAMI

  Gjate gjithe kohes mallkove Prokurorine se nuk vepron dhe fle mbi dosjet e krimit, tani qe u zgjua nga termeti qe erdhi nga dosja italiane ju spiunet e Sigurimit te Enverit kercyet zgupthi dhe u hodhet te gjithe si nje grusht bashkuar per te kerkuar prova per te shpetuar kriminelin Saimir Tahiri me urdher nga Kryemafiozi Edi Rama

  PO SI NUK JU VJEN PAK TURP MORE PISA TE POSHTER ENVERISTE?

  Ja ku e keni PROVEN te gjalle LIVE, Komisarin e Policise se Vlores, Zaganin qe Saimir Tahiri dhe bandat e tij mafioze te droges e masakruan ate vete dhe familjen e tij si ne filmat e Holivudit vetem sepse zbuloi pa dashur implikimin e Ministrit te dashur te Edvinit ne trafikun nderkombetar te droges.

  PO CFARE MUTER PA MORAL JENI JU O PISA ENVERISTE?

  sepse:

  Degjuam edhe pisen tjeter enveriste, pedagoge e Partise se Punes, Vaslika Hysi si kerkonte prova ne Kuvend qe per vite me radhe ka fjetur mbi provat e gjalla si Komisari i masakruar i policise se Vlores, Zagani dhe nuk eshte kujtuar asnjehere si juriste me moral te kerkoje pafajesine e tij nga BOSI i mafies Edi Rama per te rikthyer ne vend lindje dhe ne postin e tij nje nenpunes shteti qe dha i pari provat e pakundershtueshme te implikimit te kriminelit Saimir Tahiri ne trafikun e droges ne permasa te llahtarshme.

  PO SI NUK TE VJEN PAK TUR O BEDRI ISLAMI?

  Qe sulmon prokuroret me liber shtepie si nje enverist i vertete kur kerkojne vetem te verteten per Habilajt e Saimirit dhe asgje tjeter? Po shyqyr Zotit qe prokuroret jane nga Tropoja dhe nuk jane nga Vlora ku gjithe policia del se eshte ne sherbim te Mafies se Rilindjes Socialiste.

  PO PSE ME KETO STANDARDE MAFIOZE DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
 16. ETHEM October 21, 07:51

  TE LUMT BEDRI.JU DHE D I T A NA BENI TE SHKOJME SHPEJT NEBKIOSKE PER TA LEXUAR ME SHUME.VETEM “SHPATA”JUAJ E MOREHT KETIJ VENDI QE PO HAP SYT I HABITUR SE SI KA MUNDESI QE KAQ TRASH QE TRE TRIPOJAN MIQ TE FAMILJES SE MAFIOZIT SALI.E NDOQEM MBLEDHJEN E KOMISIONIT.U ÇYDITEM SE SI PROKURORET E SALIUT U M E K E N PARA PYETJEVE TE TAHIRIT QE I VURU ME SHPATULKA PAS MURIT.DOSJA ESHTE QEPUR TRASH E SAJUAR NGA SALIU E META.KJO ESHTE NJE TURP I BERISHIZMIT QE KA VEN PERFUND GJYQTARET E PREKURIRET DHE VENDIN NE ZGRIP QE PO ÇUDIT BOTEN.TAHIRI PO VUAN PUNEN E NDERSHME QE BERI PER 4 VJET NE LUTE ME PADREJTESIT E PD NE PILICI.POR LAN NE HESHTHE KRIMET E BERISHIZMIT DHE NUK DERGUAN ASNJE DISHE NE H A G E..SEPSE TEJK NE NUK KA DREJTESI.AJO ESHTE E KAPUR NGA KRIMINELI SALI.PO PRESIM ME ANKTH QENDRIMIN E RAMES NE MBROJTJE TE TAHIRIT-MINISTRI ME I MIRE I QEVERIS R-1.SAJESA SALI+LUL+ LIKE DO DESHTOI ME TURP.

  Reply to this comment
 17. Fatmir Lohja October 21, 08:09

  Bedri e lexova me endje shkrimin tuaj.E keqia ,qe bie ne sy vezhdimisht si tek ju edhe tek une ,eshte se “herojt ” duan te dalin ne drirte pasi jane shkarkuar nga detyra.”Heroizmin” kerkojne ta mbrojne me mllefin e pabesise,ndersa ujqerit kerkojne ta shqyejne.Shkak pasoje,ec e merre vesh,por praktike e bukur nuk eshte aspak.

  Reply to this comment
 18. Saliberishovic October 21, 09:38

  Sali berisha pranon te gjitha krimet qe ka bere dhe asnje tropojan apo vlonjat nuk e heton.
  Sali berishovici pranon se eshte bere gabim me pronat pranon piramidat pranon se i kashitur arme dhe nafte serbeve pranon se ka vrare ne bulevard se mori ne mbrojtje garden(pas shum mohimesh jo u vran me njeri tjeyri) dhe arriti deri aty sa deklaroi po jua mbajti dilni edhe nje here ne shesh.
  Per sali berishovicin ka aq shum akuza nga bashkpuntoret e tij dje nga shtypi por asnje nuk errun ta hetoj.
  Ilir president qe ka aq akuza me vidio dhe ze shperblehet nga edi rama me postin e presidentit ndersa saimiri vetem se i del emri diku(pa mbiemer)nga dy keqberes kushurinj,mblidhen tropojanet me urdher te kryetropojanit dhe duan ta kryqezojn pa asnje fakt.
  Keta po zbatojne urdherin e atij qe i kan sherbyer,atij qe ka kaq koh qe ulerin ne ekstaze se do arrestohet saja.

  Reply to this comment
 19. Eduarti October 21, 10:03

  O Bedri Islami, cap ne Itali dhe shiko se mos jane tropojane dhe ato te Antimafias Italiane!
  Bedro, mos merr kot persiper te pastrosh baglen Tahiri se eshte e madhe sa gjithe qeveria Rama.

  Reply to this comment
 20. lejlek October 21, 10:13

  Une vetem nje pyetje kam per prokuroret e nderuar.
  Kur e pyeten z Sali Berisha,-pse e lejuat Lazaratin, ai u pergjigj, “e kisha ne politiken time”.
  Ju lutem edhe pse i mire shkolluar nuk e kuptoj , si e argumentoni ju nga ana ligjore kete fakt konkret?

  Reply to this comment
 21. I.Troplini October 21, 10:57

  Nèse çèshtja Tahiri, do ti shèrbente medias sè shkruar, pèr tè braktisur llogoret e jargave dhe lèpirjes ndaj pushtetit, nèse do ti shèrbente njè farè rifreskimi tè zèrit kritik tè kèsaj shoqèrie tè marrè peng nga kontigjenti kriminal, atèherè do e shihja si “pozitiv” kètè zhvillim.
  Kompliment Z.Islami.
  Sajmir Tahiri, nuk ka pse tè ketè keqardhjen e askujt. As shefi i tij.
  I votuam, pèr tu pèrballur me krimet e Saliut, me sistemin e tij kriminal. Nuk i thamè tè bènte pazare me ta.
  Ranè nè gjumè me qen dhe u zgjuan me pleshta.
  Treshja tropojane, mund tè kishte qenè edhe treshe nga kudo tjetèr nè Shqipèri. Kamikazè nga llogoret e gojoreve, ka prodhuar me shumicè, ky çerekshekulli i fundit.
  Demagogjia dhe politika e lugès bosh tè Edi Ramès, kanè dèshtuar. Njè “pafajèsi” , e ish ministrit Tahiri, nuk do tè ndryshojè asgjè nè kètè realitet.
  Njè qeveri, njè kryeministèr qè operon me parimin DORA QÈ NUK KAFSHOHET DOT, PUTHET, èshtèe dènuar tè pèrjetojè skenarè tè tillè shkatèrrimi.
  Duhet tè zgjohesh herèt shumè, qè tè bèhesh kryeministèr me votat e Ilir Metès, atij me bllok nè dorè dhe tè pretendosh se do bèsh shtet.
  Vazhdoni pazaret Z.Rama. Pèr kètè, do ju kujtojnè gjithmonè shqiptarèt. Èshtè vèrtetè pak, pèr dikè, qè ndiheshe i thirrur tè na rilindè.

  Reply to this comment
 22. lexuesi Dites October 21, 11:10

  BRAVOOO! Bravooo dhe vetem Bravo!

  Eshte shume e thjeshte, mos e thyej besimin se nuk ngjitet kurre me!

  Dhe kjo qeveri po luan pikerisht me qelqin he kristalin e besimit te popullit!

  Keta harrojne shpejt qe Berisha nuk fal dhe te ha te gjalle!

  Keta harrojne qe po lujaten ne fushen e Berishes dhe me mjetet e Berishes, HUMBJEN e kane te sigurte!
  I vetmi aleat besnik i mbetet Populli, dhe po e keqperdoren besimin e popullit, kane marre fund pergjithmone!

  Reply to this comment
 23. gjermani i fundit October 21, 11:22

  Nje biznesmen pakistanez a çfare dreqin ishte deklaroi dhe deshmoi me firme dhe vule se nje e quajtur Argjita i kerkonte 3 milione $ per ti “rregulluar” konçensionin. U fol shume dhe nuk u be asgje konkrete.megjithese tere Shqiperia dhe tere emisaret e sherbimeve te huaja qe quhen rendom ambasadore e dinin mire se Argjita ishte kryeministri de facto i qeverise Berisha. Tani dalin tre prokurore tropojane dhe ne baze te llafeve te dy boseve te droges ndertokan dosjen “Tahiri”. Ndofta jemi ne piken kulmore te luftes kunder droges, fenomen qe u ngjiz bashke me demokracine e Azem Hajdarit dhe Sali Berishes, dy themeluesit kryesore te ketij biznesi. Me parate e droges Berisha fitonte zgjedhjet duke paguar bandat naziskine dhe duke qene vete ai strategu i madh, sigurisht qe gjithshka qe thote mbi pazaret e droges eshte e vertete. Sepse ai i di mekanizmat, duke qene se i shpiku. Ka qene nje periudhe qe tere çunat e Beratit terhiqnin njeri-tjetrin ne bordurat e Zyrihut dhe benin para me thase, pikerisht kur ministri i brendshem ishte nga qyteti i tyre. Po ne ate periudhe Berisha i droguar me semundjen e terbimit antikomunist u bente thirrje fshatareve te mbillnin ate bime qe u jepte sa me shume fitim… Tani, ky strategu i droges dhe tre qytetaret e tij digjitale ne organin e akuzes paskan marre mbishpine misionin madhor te de-drogimit te Shqiperise. Duke ia nisur nga shitja budallaqe e makines se Tahirit nje kusheriri dhe muhabetit te tyre ne makine se sa fitojne ata qe kane para.

  Reply to this comment
 24. lori October 21, 12:41

  Bedri besoj se e ke te qarte.Ato s`jan prokuror por “karaduzat e Bajram Currit” e ai shkodran e din mire domethanien e kesaj fjale e perdorun masivisht nga shkodranet qe punonin ne hidrocentralin e Fierzes

  Reply to this comment
 25. H October 21, 12:58

  Ti dhurohet tropoja serbise pa kushte bashkë me njerezit e aaj. Te pakten shkatrrojme serbine.

  Reply to this comment
 26. Tre tropojanet dhe nje... pukjan October 21, 16:33

  Sa here do ju a themi qe fajin nuk e kane cakejte por vetem ujqerit?

  Reply to this comment
 27. Rinald October 21, 18:31

  O Bedri o shpifarak! Nje nga prokuroret eshte nga Kruja o plehre. Apo jeni mesuar ju qe te shpifni. Nuk mbrohet narkoshteti i Ed droges me fletrrufe o Bedri.Rrace e ndyre. Ti je nje turp qe ekziston si qenje o Bedri, e jo me te quhesh gazetar apo analist.

  Reply to this comment
 28. Arber Iliri October 21, 18:38

  Nuk mund te lihet shteti ne dore te tropojaneve te Saliut nen preteksin e mosnderhyrjes ne drejtesi.Se cfare beri injoranca tropojane ne 25 vite duhet me e pas te qarte e duhet vepru si burra shteti jo si filozeve te shekullit te 16.Shqiperia nuk ka kohe per te humbur. e kane vonuar shume.Berishizmi nuk shkulet me fjale por me veprime.

  Reply to this comment
 29. .ari October 21, 20:33

  Sa shume zagare paska pjelle ky qeni I vicidolit !!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*