Trishtohet mjeku i QSUT, ja si u katandis dhoma e doktor Berishës

May 7, 2016 13:38

Trishtohet mjeku i QSUT, ja si u katandis dhoma e doktor Berishës

Petrit Vargu, një nga mjekët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në një postim në profilin e tij në Facebook ka denoncuar shkatërrimin e dhomës në të cilën ish-kryeministri Sali Berisha punoi si doktor në repartin e Kardiologjisë.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, ai denoncon me trishtim veprimin që sipas tij as që mendohej pak kohë më parë.

Komenti i plotë:Rama-Beqaj-Berisha-Vargu-1024x631

“Sot mora vesh me trishtim që, dhoma ku ka punuar Prof. Sali Berisha në repartin e Kardiologjisë, ishte prishur dhe ishte shndërruar në dhomë pushimi për Hemodinamistët roje. Ky veprim nuk guxohej as të mendohej deri pak kohë më parë, aq sa kjo dhomë ruhej me fanatizëm pa u hapur me stilokalemin e lënë horizontalisht ashtu si e la Prof. Sali Berisha kur e thirrën studentët e Dhjetorit. Njerëzit pa histori në mjekësinë tonë, i tremb historia e lavdishme e Kardiologjisë shqiptare, histori kjo që prodhoi në mënyrë të pamohueshme burra shteti. Ju lutemi lexojeni statusin tim, pa ngarkesa politike, ashtu siç po e shkruaj unë, por thjesht si një trishtim për nihilizmin që shfaq populli im ndaj historisë”.

May 7, 2016 13:38
Komento

25 Komente

 1. sigurimsi i PD May 7, 14:00

  mos more cfare fatkeqesie e ka gjetur Shqiperin,eshte prishur zyra e hazretit sa leh ,po he se ka zyren ne bllok tek shtepia e enverit ku merte shurrat e bllokut per analiza dhe i pinte ne vend te cocacoles.
  po varka ku shetiste salehu me femijt e enverit ne drilon eshte ruajtur,se keta bythlepirsit e enverit lepijne ate te salikomunistit.keta sahan lepirsit qe qanin per enverin qajne per kryekriminelin saleh se nuk eshte ne krye te Shqiperise qe te vjedhin rehat.
  ptuuuu rrace e keqe ,nuk pushuat servilizmat per para dhe kariere.

  Reply to this comment
  • Haaaaa May 7, 20:33

   Ku Vargu duhet te shporret nga QSUT-ja dhe te dergohet me pune ne ……VICIDOL!

   Reply to this comment
  • Romeo Duma May 8, 06:35

   I shkreti Petrit, djali i Sami Vargut, sekretarit kurvar te PPSh. Nje cope muti qe mezi kalonte klasen. Idiot i lindur, qe si i ati, vetem bythelepirjen njeh. Dhe super hajdut. Hajdut i tenderave ne mjeksi ne kohe te Sali Pordhes. Ka arsye te qaje me lote.

   Reply to this comment
 2. Super May 7, 14:56

  E di sa trap je ti Tit Vargu?Kush e thrriti Salen, studentet?Mos e thirri Ramizi me Xhelil Gjonin, m’duket.

  Reply to this comment
 3. Tit Trrapi May 7, 15:01

  Te gjithe po largohen Sales ky Titi qenka mbrapa botes,do kete bere karriere me Salen ky Tit bajga,na plasi by… per stilolapsin qe e ka kujtim Sala nga Hysni Kapo.

  Reply to this comment
 4. MeteH May 7, 15:18

  Ka edhe njerz te till,ndaj jeton i lire SB,kur duhej te ishte ne burg per shkaterrimin e vendit,per vjedhjet,vrasjet,shitjen e detit,per shpifjet si nje arixhofke e keqe te GABI.Dhe ketij mjerani i vika keq per SB-kafshe.

  Reply to this comment
 5. andromeda May 7, 15:37

  Bëmat e Saliut si politikan e kanë zhvlerësue atë nga çdo pikpamje njerëzore, ndaj meqë të jesh mjek në rradhë të parë duhet të jesh njeri me arsye dhe bonsens, Saliu nuk ka pasë qenë as i tillë.

  Reply to this comment
 6. vasili May 7, 15:42

  Me beso Vargu (me fjalen zoti,nuk marre guximin e marre te quaj),gjithmone ndjej dhe shkruaj, pa asnje atom politike,ne germat e mija,prandaj e meritoj te me pergjigjesh thjesht dhe drejt. (Ishte me te vertete nje kohe kur mendimet e mija puqeshin me kete lloj demagogu.Koha kur dhe Enveri te kish dale kunder Enver Hoxhes une do te isha me Enverin):
  1.Nqse do te mbetesh ndonje dhome kardiologu e pa prekeshme ajo duhej te ish e Ylli Popes,qe ish me lart si profesionist se Saliu,dhe vec kesaj i pari i takonte species njerzore.

  2.Dhe profesori juaj Sali,mbasi la profesionin,u cfaq shume shpejt si mjeku nazist Mengele.qe bente eksperimente mbi grate dhe femije,ne kampet e perqendrimit,mjeku Sali beri eksperimente,per te denatyruar nje popull dhe nje vend,per ti rikthyer ata perseri mbrapa,ne mendesite e komunizmit dhe te pushtimit mesjetar islamik.
  Prandaj ky pozicionimi i juaj pervers Vargu,ne arsyetimin tim,rrjedh nga qe i faleni ndonje favori qe mund tju kete bere banda e Saliut(apo jeni dhe ju pjese e saj),apo,nqse jeni nje qenie mazhohiste e llojit qe sa me i eger dhe primitiv te jete diktatori,aq me shume kohe ju pelqen juve qe ta mbani siper duke ju shkerdhyer nga te gjitha anet dhe vrimat.
  A mund te me japesh nje pergjigje per te gjitha keto,mbi baze ´´argumentesh´´.

  Reply to this comment
  • antifashisti May 7, 20:31

   O vasili!
   Nuk i ka bere nder ndonje njeriu ne Shqiperi agjenti i UDB-se Sali Berisha,se ai ka punuar dhe punon per interesat serbe ne Shqiperi!
   Jam i sigurte qe ky lelysh berishian ne mos qofte dora vete krimineli Berisha,do te jete ndonje bythlepires i tij IDIOT!
   Dhoma qe paska punuar krye krimineli Berisha ka qene e shtetit dhe per disa mjeke e jo vetem e ketik KERMES!
   Dhe ne se do te ishte keshtu,ajo dhome,jo vetem duhej tjetersuar,por duhej te zhdukej fare si dhome dhe te behej……. NEVOJTORE PER PACIENTET!
   Me ate stilolaps qe paska patur ky bandit kushedi sa krime ka firmosur,ndersa ky na thote ta kishim mbajtur si kujtim!
   Po zyra dhe shtepia e Enver Hoxhes,PSE NUK JANE BERE MUZE?
   Po zyrat e tre gjithe lidereve tre Shqiperise(qe behen mbi 1000,kur do t’i ndertojme swi muze???
   ASNJERI NUK E MERITON KETE NDER,pervec KOLLOSIT ENVER HOXHA!
   Le te maten te gjithe lideret e Shqiperise se cfare kane bere per shumicen e shqiptareve dhe atehere me te votuarit t’i ngrihet MUZE!
   Ndersa kriminelit Berisha i takon LITARI PAS QAFE NE MES TE Tiranes!

   Reply to this comment
 7. l ri May 7, 16:13

  Nuk thuaj sa mirë,që të mos mbetet asnjë shenjë që të na kujtojë ekzistencën e satanait,nuk ka kush nevojë për idhuj të tillë të rremë vetëm ata që kanë mbetur prapa botës. u bëka qameti,,,,!mos vallë ka ngrenë edhe Vargu çorbë të prishur,,,,!

  Reply to this comment
 8. eri May 7, 16:40

  *****Ti more Petit kërkon të na ruashë si RELIKE kujtim zyrën e SATANIT -Sali ,njeriut që shkatrroi një kombë më zi se pushtuesi i huaj .Zot na ruajtë nga mjek sadista që mendojnë si ju.Ju lumtë dora atyre që e kthyen dhomen famkeqe me ajrin e ndotur të S.Beirosheviçit.në sherbim të pacientve shqiptar.Ndrro mendje orë PETRIT VARGU se ndryshe do të thrrasim KUKUVAJKË !…TURP …..!?…

  Reply to this comment
 9. ZEMRA May 7, 16:50

  AKOMA ME IKONA TE RREME DIKTATORESH…..O RACE SKLLEVERISH!
  E PSE DUHET BLLOKUAR NJE DHOME APO SE KEMI SHUME TE TILLA…..
  E C VLERE KA STILOLAPSI MBI TAVOLINE I DIKUJT…..
  TURP TE TE VIJE, JE DHE MJEK…..

  Reply to this comment
 10. beni May 7, 17:10

  ike ore debil, duhet te mbaje pergjegjesi kush e ka lene deri tani pa e shfrytezuar ambientin.

  Reply to this comment
 11. Respekt per Margariten May 7, 17:32

  Te behet muze dhoma se aty punoi doktoresh Margarita Kostaqi, qe ja zuri vendin e punes dhe e degdisi per kavaje.

  Ky tit vargu sikur eshte i LSI po si duket bashke me gishtat i paska ik dhe cervellua. Gjynah se eshte i ri, atje ke 54 vjec. Gjynah i gjori.

  Reply to this comment
 12. nuk ka tym pa zjarr May 7, 17:34

  Historine barbare. Ai barbar qe ti qan shkaterroi nje popull dhe nje vend te tere. Shkatorroi kulturen, traditen, historine, ekonomine, njeriun. Shkaterroi dete, fusha, male.
  Ti qen i ndyre sahan lepires qepe dhe shko vidh ndonje pacient.
  Se ai qen burgun e ka pak

  Reply to this comment
 13. corape kuqi May 7, 17:54

  Gabim te madh kane bere. Duhet ta kishin bere haleee ku te pshurrin njerezit dhe personeli cdo dite. Ku te pshurrin neper mure jo ne tualet e te qelbi ere gjithe spitali si cpo qelb gjithe shqiperia

  Reply to this comment
 14. e ra sala prej fichu May 7, 18:05

  Or taj,Karrdialog,c,fare kupton ti me tjetersimin e zyres se Bajgrishes,kur Ai vet eshte tjetersuar me keq se ajo zyre.
  Mundohu ti supremos emociones,casi do te sjellin Stres die pasta ato Pllakezat que do te bejne te perjetosh Atakun! Bej kujdes,se Saliun nuk mund ta ngresh jo ti,por edhe 5 mije si ty.tun

  Reply to this comment
 15. Pomerpo May 7, 18:22

  O Petrit Vargkoqesh!!!
  O çmë kujtove shokun KIM IR SEN!!!
  Herëet,….po shumë herët në ambjentet shoqërore tregohej një “histori|” -Dikur në një urban në R.P.D. të KORES disa shqiptare lexuan nje dedikim: Në dt. ../../…., në orën ..,.. ne këtë sedilje është ulur shoku KIM IR SEN!!!
  Dhe per këtë arsye në atë sedilje, megjithse njerzit shtyheshin për të hyp asnjë nuk guxonte të ulej!

  Reply to this comment
 16. Illo May 7, 20:31

  Me mire se e ka thene komentusi ” Nuk ka tym pa zjarr ” , nuk mund ta formuloj . Bravo ! I. Foto

  Reply to this comment
 17. Vlora May 7, 23:00

  Na morrët në qafë … na latë pa histori

  Reply to this comment
 18. Lul Basha May 8, 03:32

  Ky mjeku qenka trishtuar shume,po ne te tjeret sa duhet te trishtohemi me Saliun qe prishi gjithe shqiperine?
  Qenka legen burre.

  Reply to this comment
 19. aqo May 8, 07:02

  Poshte barbaret….me ne krye qenin bandit te Vici-doli-t,qe vertete I duhet ngritur nje muze per te gjithe intrigat dhe krimet qe ka bere kunder popullit dhe shtetit Shqiptar.Kjo t;u sherbeje brezave qe do te vine,qe t’a marrin veshe kush ka qene monstra Qen Berisha ,maloku I shpellave te Vicidolit.

  Reply to this comment
 20. Halit gerneta May 8, 09:07

  E ka fshire statusin ne FB ky Titi Vagu. Sic duket i jan leshuar Shqiptaret me te shara .E kulish i Sali qenit

  Reply to this comment
 21. Simon May 8, 10:53

  TE DHJEFSHA TUJ E SALINE,

  KY VEND KA HALLE TI MBRON NJE HALE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*