Tritol makinës së kandidatit për Bashkinë e Vlorës

March 25, 2016 14:37

Tritol makinës së kandidatit për Bashkinë e Vlorës

Një atentat me eksploziv i është bërë biznesmenit vlonjat Vasil Bedinaj, pronar i resortit Regina në Radhimë.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në orët e para të mëngjesit në zonën e “Liqenit të Thatë” në Tiranë.

Automjetit tip “Benz” të Vasil Bedinajt i ishte vendosur rreth 450 gr tritol.

Vasil Bedinaj i ka shpëtuar këtij atentati, pasi lënda plasëse nuk shpërtheu.

Bedinaj është një nga biznesmenët e njohur në Vlorë, ndërsa në vitin 2015 kandidoi për kryetar bashkie si i pavarur përballë Lelit dhe Deromemajt./DITA

March 25, 2016 14:37
Komento

3 Komente

 1. vlora March 25, 23:35

  Po’ kush e do te vdekur kte legen.,ku ka karakter ky njeri.,Ky eshte nje fshatar pa identitet qe quhet biznesmen ne nje vend te ndyre si Shqiperia.Do e kete sajuar vete bomben vdes per pak reklam ky lloj plere

  Reply to this comment
 2. XXXL March 26, 02:31

  Paske esape ky birbo i Vlores qe banon ne Tirane tek zona e “liqenit te Thjate, nuk u del mire te tjereve llogaria e “Miellit te Bardhe”, do t’ua kete futur Vasili.

  Reply to this comment
 3. Arben March 26, 08:28

  TE DOLI EMRI EDHE TY A KOMANDANT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*