“Trokit në dhomën time të gjumit”, emaili që mund të rrënojë Hillaryn

August 26, 2015 11:56

“Trokit në dhomën time të gjumit”, emaili që mund të rrënojë Hillaryn

Një email i publikuar së fundmi mund t’i japë një goditje të fortë karrierës politike të Hillary Clinton.

Emaili i publikuar nga Neë York Times aludon për një lidhje mes Hillary-t dhe asistentes së saj Huma Abedin.

“Trokit në derën e dhomës së gjumit, nëse është kyçur…”, thuhet në emaili-n e dërguar në vitin 2009.

Ky email ka ngjallur dyshime se Clinton ka pasur një marrëdhënie  me asistenten e saj. Kjo, duke qenë se Abedin është prej vitesh në krah të Clinton dhe konsiderohet si hija e saj.

Ajo shfaqet përkrah Clinton kudo dhe raportohet madje, se paguhet privatisht nga Clinton.

Pas këtij emaili, republikanët janë hedhur në sulm.

Ata kërkojnë transparencë nga Clinton dhe bërjen publike të emaile-ve te saj.

August 26, 2015 11:56
Komento

3 Komente

 1. [email protected] August 26, 17:42

  po ku eshte e keqja e Klintones ketu ?

  mbase ajo po flinte e siguruar,dhe per ndonji urgjence…trokit ne dere ,po te jete e kycur !

  hajde daulle Kamze ,hajde…..

  Reply to this comment
 2. gorezi August 26, 18:34

  Dynjaja ka pjerdhur gjithandej.Ata po mundohen te na bejne ne qe te pranojme bythecat,e nga ana tjeter vec per dyshime po bejne poteren.

  Reply to this comment
 3. tomsojeri August 26, 20:29

  Ju turren Hilarit tani, se” doli” ai Bushi tjeter xhunior tani ,te shembi nja dy kulla te tjera e te plas tjeter luft! Sa her kan zgjedhje, vec skandale e pislliqe “zbulojn”! Presidenta te vendosur nga “dor te padukeshme” qe zbaton vendime ……………..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?