Tronditet sërish Greqia, tërmet 5.2 ballë pas stuhisë e zjarreve

July 13, 2019 19:27

Tronditet sërish Greqia, tërmet 5.2 ballë pas stuhisë e zjarreve

Katastrofa të njëpasnjëshme natyrore po godasin Greqinë.

Pas stuhisë së fuqishme me shtatë viktima e qindra të plagosur dhe zjarreve masive, këtë pasdite Greqia është goditur dhe nga një tërmet i fortë.

Mediet greke raportojnë se një tërmet 5.2 ballë i shkallës Rihter ka tronditur sot veriun e Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë pranë qytetit Stanos dhe 45 km larg Prevezës.

Lëkundjet kanë qenë shumë të forta dhe janë ndjerë edhe në territorin shqiptar, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme materiale apo në njerëz.

j.l./ dita

July 13, 2019 19:27
Komento

1 Koment

  1. @Vasili - Jane gjykatesit e shqupit or tej qe i leshojne - Jo qeveria July 14, 01:29

    Ata qe e lane te lire jan egjykatesit e dobicit te Vicidolit or tej Vasil. Jo qeveria. Qeveria e arrestojn permes Policise dhe ja u dha gjykateave. Ata e leshuan sepse nuk jan espastruar akoma nga vetingu. Kermatv e Saliut jan ene cdo zyre dhe cdo gjykate.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim