Trukimi i ndeshjeve, pezullohet për 6 muaj portieri Ilion Lika

April 21, 2015 16:08

Trukimi i ndeshjeve, pezullohet për 6 muaj portieri Ilion Lika

Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka dënuar me 6 muaj pezullim nga çdo aktivitet sportiv portierin e Flamurtarit, Ilion Lika.

Lojtari akuzohet për manipulim të ndeshjeve të këtij sezoni ndaj Kukësit dhe Partizanit.

Komisioni i Etikës ka dënuar me 6 muaj pezullim për trukime ndeshjesh edhe Arben Muskajn e Partizanit dhe Ganjol Kaçulin e Elbasanit.

April 21, 2015 16:08
Komento

4 Komente

 1. wickedgame April 21, 17:10

  Etika mos te merret me cironkat por me peshkaqenet.I gjith kampionati eshte i trukuar .Turp e gjeten fajtorin e Partizani Laci ,shkoni beni shembull presidentet jo keta fakiret qe i detyrojne.

  Reply to this comment
 2. Pipi April 21, 18:41

  U mbars mali e polli nje… mi.

  Reply to this comment
 3. metlaj April 22, 08:49

  ESHTE mire te kete masa deshkimore per trukimet por ketu eshte i drejte te dshkohet shkatari i dukwshem sic eshte ne rqastin e portierit lika te flarmutqarit por besoj se kjo kryhet me bekimin e presidentir dhe nenstrimin e tranjerit per te nxjere ne fushe nje ekip humbes Per sa i perkete ekipit te flarmutarit eshte historike qe megjithese ne disa periudha ekipi ka qene ne menyre apsolute por pa drejtesite e federates neprmjet albitrave si dhe egoja e disa drejtuesve te klubit dhe disa lojtarev kan ber qe ekip mos te jete unuk dhe mos te marre rezultatin sipas aftesive

  Reply to this comment
 4. Arben April 22, 13:11

  ARMANDO DUKA NE BURG.

  BERI SHUME MIRE PD QE NUK KANDIDOI TE VELLANE PER DURRESIN, SE KETA KESI LLOJ RRACE JANE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*