Trump dhe Sanders fitojnë në New Hampshire

February 10, 2016 14:22

Trump dhe Sanders fitojnë në New Hampshire

Republikani Donald Trump dhe demokrati Bernie Sanders janë fituesit e zgjedhjeve paraprake për garën presidenciale të 2016-s në New Hampshire.

Senatori Bernie Sanders, i cili mund rivalen e tij HIllary Clinton deklaroi se kjo fitore dëshmon se njerëzit duan ndryshime reale. Miliarderi Donald Trump ka uruar Sanders për fitoren.

Guvernatori i Ohajos John Kasich ishte i dyti në radhët e republikanëve, ndërsa ish-guverntatori i Florida Jeb Bush, senatori Texas Ted Cruz dhe senatori Marco Rubio Florida konkurrojnë për vendin e tretë.

Ndërsa zgjedhjet e një jave më parë në Ajoua u fituan nga Ted Cruz për republikanët dhe Hillary Clinton nga demokratët.

February 10, 2016 14:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*