Trump do të kërkojë nga europianët të blejnë gaz nga SHBA dhe jo Rusia

July 4, 2017 20:26

Trump do të kërkojë nga europianët të blejnë gaz nga SHBA dhe jo Rusia

Presidenti amerikan, Donald Trump, do t’i inkurajoj liderët e vendeve të pjesës lindore të Evropës, që janë të shqetësuar për varshmërinë e tyre në energjinë ruse, që ta shfrytëzojnë rastin dhe të furnizohen me gaz natyror nga Shtetet e Bashkuara.

Këto komente pritet të bëhen gjatë vizitës së tij në Poloni pasnesër, kanë thënë zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë.

Gjatë viteve të fundit, Moska e ka ndërprerë furnizimin me gaz gjatë mospajtimeve për çmim me vendet fqinje në muajt e dimrit.

Aktualish, Shtetet e Bashkuara kanë filluar të transportojnë gaz në gjendje të lëngët për të parën herë në Poloni dhe zoti Trump do tu thotë aleatëve në Poloni se ai dëshiron ta lehtësojë sa më tepër procedurën që kompanitë amerikane të dërgojnë gaz në pjesën lindore dhe qendrore të Evropës, kanë thënë zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë./REL/

July 4, 2017 20:26
Komento

1 Koment

  1. njerez.... behuni... antikapitalist July 5, 09:54

    doja fitoren e tramp, sa te zhvleresohej e majta hipokrite . tani te djathten me trampin ne krye, duhet t’a taksojme 99.99 % ,duke i lene nja 10-20 dollare dita fitim, mbivlere kapitali ……

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*