Trump dorëzohet përpara kryebashkiakut mysliman të Londrës

May 10, 2016 11:30

Trump dorëzohet përpara kryebashkiakut mysliman të Londrës

Donal Trump ka deklaruar se nga kërkesa e tij për të dëbuar myslimanët që hynë në SHBA, do të ketë vetëm një përjashtim.

Ai është rasti i kryebashkiakut të ri të Londrës, Sadiq Khan.

Reagimi i kandidatit për president, ka ardhur pasi Khan ka deklaruar se do t’i duhet që të vizitojë homologët e tij në New York dhe Chicago përpara Janarit, në rast se Trump do të zgjidhet president.

Deklarata e Trump, i cili është kandidati më i mundshëm për republikanët për Shtëpinë e Bardhë, në lidhje me dëbimin e përkohshëm të myslimanëve që do të hyjnë në territorin amerikan për t’u mbrojtur nga një sulm i mundshëm terrorist, shkaktoi një indinjatë ndërkombëtare

May 10, 2016 11:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*