Trump: Fitorja e Netanyahu-t rrit shanset për paqe

April 10, 2019 16:33

Trump: Fitorja e Netanyahu-t rrit shanset për paqe

Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se rezultatet e zgjedhjeve legjislative izraelite, që nxjerrin favorit kryeministrin Benjamin Netanyahu, rrisin shancet për paqe në Lindjen e Mesme.

“Mendoj se ne kemi një shanc më të mirë tani që Netanyahu ka fituar”, deklaroi Trump.

Presidenti amerikan vuri theksin mbi planin e paqes që po punon ekipi i tij që kur erdhi në pushtet dhe që përmbajtja e të cilit edhe sot e kësaj dite mbahet sekret.

l.h/ dita

April 10, 2019 16:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim