Trump: Kush ndërhyn në zgjedhjet amerikane do të ndëshkohet

September 12, 2018 20:35

Trump: Kush ndërhyn në zgjedhjet amerikane do të ndëshkohet

Presidenti Donald Trump nënshkroi sot një dekret për të ndëshkuar ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane.

Lajmin e bëri të ditur në një konferencë për shtyp, këshilltari i tij për sigurinë kombëtare, John Bolton.

“Me afrimin e zgjedhjeve parlamentare të nëntorit kemi konstatuar disa indicie, jo vetëm nga Rusia por edhe nga Kina, si dhe potenciale të mundshme nga Irani dhe madje nga Koreja e Veriut’’, shtoi drejtoi i shërbimeve sekrete amerikane, Dan Coats.

l.h/ dita

September 12, 2018 20:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*