Trump në sulm: Rrëzomëni si President dhe do të shemben të gjitha bursat!

August 23, 2018 19:19

Trump në sulm: Rrëzomëni si President dhe do të shemben të gjitha bursat!

Donald Trump iu përgjigj me një paralajmërim spekulimeve se mund t’i nënshtrohet një procesi “impeachment”-i. Deklarata e presidentit amerikan ishte e qartë. Rrëzomëni dhe do të shemben të gjitha bursat!  Çdo lëvizje e kësaj natyre do të dëmtonte ekonominë!

“Jua them unë çfarë. Nëse do të rrëzohesha unë, tregu do të binte e të gjithë do të varfëroheshin. Unë nuk e kuptoj sesi mund të rrëzosh dikë që ka bërë një punë të shkëlqyer”, tha Trump.

Komentet e shefit të Shtëpisë së Bardhë, në një intervistë dhënë për “Fox & Friends”, vijnë një ditë pasi avokati i tij, Michael Cohen u deklarua fajtor për shkeljen e ligjeve elektorale, e tha se kishte qenë pikërisht Trumpi që e kishte udhëzuar të bënte një gjë të tillë.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, rrallëherë ka folur për mundësinë e një “impeachment”-i, ndërsa pavarësisht fjalëve që qarkullojnë në media, korrespondentët e huaj thonë se janë të pakta gjasat, që kundërshtarët e Trumpit të përpiqen ta rrëzojnë përpara zgjedhjeve të mesit të mandatit në muajin nëntor.

Cohen rrëfeu se gjatë fushatës presidenciale ka paguar dy gra, të cilat thonë se kanë pasur marrëdhënie intime me miliarderin, një yll të filmave për të rritur dhe një ish-modele “Playboy”. Vet Trumpi këmbëngul se pagesat janë bërë nga paratë e tij dhe nuk kanë shkelur rregullat e fushatës.

l.h/ dita

August 23, 2018 19:19
Komento

18 Komente

 1. x August 23, 19:39

  Nuk kane bythe Demokratet te ndermarin nje veprim te tille kunde Trump.
  Autogoli i Demokrateve eshte, se avokati Michael ishte ne fushaten e Trump si njeri qe njeh ligjet dhe per te mos lejuar te shkelen ato e jo te merrte udhezime per shkeljen e tyre, per kete eshte paguar ky pallosh…..
  Ku eshte etika profesionale e ketij avokati, nuk mund te konsiderohet thjesht nje qytetar i rendomte.
  Behet fjale se jane paguar 2 buce (kurva) qe bejne seks me pagese, Trump i ka palluar dhe paguar kur ka qene biznesmen apo person SHOW kur merrej me buce per ti shpallur MIss Universi etj dhe jo ne kohen kur ka kandiduar per President dhe me pas, qe eshte ne detyre.
  Perse bucet kurvat pa license me pune ne te zeze ( ha ha ha) lavderohen nga Kongresmene, e politkane dhe hamshori duhet te diskretitohe e te mbej pergjegjesi, a thua se i ka perdhunuar….ku ishin me pare keto buce, por dolen pas 10 vjetesh..
  Po hypesit e tjere te ketyre kurvave a do te ndiqen penalisht dhe a do te diskrititohen ne publik apo duhen 100 vite program TV per te treguar kurverite e ketyre baxhellave profesioniste.
  E lane punen me ruset dhe i jane kthyer kurvave per te rrzuar Presidentin Trump,, te bejne kujdes se hamshori nuk te fal ka per t’u bere gojore qe te mos llapin.
  Po keta mut burra politikane Kongresmene dhe Senatore qe llapin per hamshorin Trump, seks vetem me grate e tyre kane bere, nuk ka ne shkuar per te punuar ne te “zeze”, apo kane punuar me kycin e dores…. boll se ja cate carin Trump-it, legena.

  Reply to this comment
  • Poshte trump August 23, 19:54

   Ti paske rrjedhe fare o x
   Tja hypte trumpi nanes o dick

   Reply to this comment
  • Aty August 23, 23:03

   O z.x ju harroni se avokati paguhet NGA Trampi e jo e kunderta,pra avokati bene si thote padroni,ai qe paguan,pra degjon Trampin.Thone se ne amerike nuk eshte qe 1+1=2 por venne sa thote shefi dhe shefi ne mete fast eshte Trampi ai i film zgjith qesen e jo avokati.Mesoje kush paguan komandon,………

   Reply to this comment
  • Tafuti August 24, 04:18

   Ti prandaj je X

   Reply to this comment
 2. SUSPECT???? August 23, 20:25

  RREZIMI I “HAMSHORIT-SPIUN “Trumpit do te ishte nje FITORE PER DEMOKRACINE JO VETEM NE AMERIKE..
  Zgjidhja e ketij Manjaku-Seksual ne Shtepine e Bardhe, ishte FATKEQESI NE RADHE TE PARE PER NE SHQIPATRET SI KOMBE..
  Kercenimi i ketij ESHTE SHENJA E BARAZIMIT SE ESHTE FAJTORE DHE PJELLE E SHERBIMIT TE Fshehhte Russe FSB.s..lol

  Reply to this comment
 3. Amerikani August 23, 20:45

  Presidenti me i dobet qe ka pare ndonjehere historia e SHBA.

  Nje gomar me palle ne dore qe hungeeimat e tij i quan “pune te mira!”

  Pasi legjitimoi ne pushtet diktatorin e Korese se veriut ne nje takim ku u “”ndie i respekttuuar ” sipas tij, i vuri shkelmin punes shume vjecare te administratave te meparshme amerikane dhe atyre te BE per arritjen e nje marreveshje antiberthamore me Iranin.

  Ky idiot qe me sanksionet dhe taksat qe vendos do ta ribente Ameriken e “madhe” eshte kthyer tashme ne nje rezik dhe per vete amerikanet.

  Edhe pse e shoh shume te veshtire shkarkimin e tij per shkak te numrave, nje aventure e tille presidenciale me nje dallkauk per president duhet tu sherbeje popullit amerikan ne te ardhmen per te kuptuar se nje race e tille miljarderi ne politike eshte nje deshtim.

  Reply to this comment
 4. Padrino August 23, 20:56

  Trump shkerdhata, te zhduket nje ore me pare. Si vegel, Putin, putanes, dhe si sherbetor i rusise. Turp per Ameriken , qe ka president , nje idiot, imoral, te pashembullt , qe serviloset Putinit.

  Reply to this comment
 5. x August 23, 21:28

  Komentues “Posht Trump” mos u merr me komentet e te tjereve por komento shkrimin, nuk kane te gjithe nje mendje e te jeneme mendjen tende o rrote e karit.
  Ti vete qenke kokrra e bythe-qirit, por nxir ne treg (semafor) mamin dhe gruan ore moter-qire se baxhellat duan pune ne semafor, o rrote e karitt, kelluf
  Shko loj duart e ma kap nje here me dore, apo ke nevoje per gojere qe te vijne mend…. KAR.

  Reply to this comment
 6. x August 23, 21:29

  Komentues “Posht Trump” mos u merr me komentet e te tjereve por komento shkrimin, nuk kane te gjithe nje mendje e te jeneme mendjen tende o rrote e karit.
  Ti vete qenke kokrra e bythe-qirit, por nxir ne treg (semafor) mamin dhe gruan ore moter-qire se baxhellat duan pune ne semafor, o rrote e karitt, kelluf
  Shko laj duart e ma kap nje here me dore, apo ke nevoje per gojere qe te vijne mend…. KAR.

  Reply to this comment
 7. Laert August 23, 21:44

  Ahahaha, E bukur ky xhevahiri i fundit i ketij manjaku. Me kujton Salehun e Qoftelargut i cili i thoshte shqiptareve para zgjedhjeve te 1996. Po erdhen socialistet ne pushtet do te kthejne kooperativat dhe Sigurimin e Shtetit…

  Reply to this comment
 8. dani August 23, 23:47

  Tramp po perpiqet te sjelle mbrapa investimet amerikane nga kina,mbrapa atyre barkderrave te senatit qendrojne korporatat e medha qe kane investuar ne Kine,ndaj dhe e sulmojne aq ashper.Kush jeton ketu ne amerike e di qe nuk ka absolutisht asgje te prodhuar ne amerike,te gjitha nga kina,male me para amerikane shkojne ne kine cdo vit.Amerika merr para borxh nga kina deri tani arrin deri 24 trilion$.Te gjithe presidentet e meparshem as qe e kane rruajtur per kete perverse presidentit Tramp.Ai po u trazon terezine ndaj dhe i jane versulur te gjithe.

  Reply to this comment
  • Maelga August 24, 20:00

   Po, nuk ka asgje te prodhuar na Amerike.
   Vete marka e Trumpit dhe e se bijes jane prodhuar ne Kine.
   Pse i prodhuan ne Kine? Meqe e donin kaq shume Ameriken pse nuk i prodhuan ne Amerike qe te hapnin vende pune?
   Joooo, i prodhuan ne Kine qe fitimi te ishte me i madh. Dhe ju genjen mendja se do sjelle prodhim ne Amerike? Trumpi eshte vetem per veten e tij. E kuptove? Jo per Ameriken, por per veten e tij.
   Ju vazhdoni dhe besoni genjeshtrat qe Trumpit i dalin nga goja pa pushim.

   Reply to this comment
 9. Nardi August 24, 03:38

  Vetem per Rusine eshte problem.Me ik Trampi,iken aseti me i vlefshem i KGB-es.

  Reply to this comment
 10. Arben August 24, 09:03

  Hahahahaha hahahhahhhhhah,

  Trump,.thjesht sa corri masken e falsitetit usa.

  Reply to this comment
 11. MH August 24, 13:50

  Nese i permbahemi termit “cudiberes”hipokrit te planetit :
  D E M O K R A C I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Z.Trump duhet te jet i kjarte ne permbajtjen thelbesore te termit.
  Nese ka shkelje ai duhet vete te shkarkohet.Dhe jo te kercnojne.Nese me shkaroni mua (qe mban ere mish dhije brenda) do ju zeje damellaja.Ky mentalitet jo nuk pranon po e shkallmon demokracine bjeri i forti te ligut.
  Shkurt:Bisha i turret turmes.Me lini ne qetesin time o te dhjere pa nji grosh ne xhepa.

  Reply to this comment
 12. S.Krasniqi August 24, 15:42

  Po si je çmendur kështu o Trump?
  *Sajmir Tahiri*

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim