Trump pas “fitores” në Senat: Unë, President “përgjithmonë”!

February 6, 2020 08:46

Trump pas “fitores” në Senat: Unë, President “përgjithmonë”!

Presidenti Donald Trump, menjëherë pasi Senati votoi kundër shkarkimit të tij, postoi një video në profilin personal  në Twitter ku thuhej se ai do të ishte president “përgjithmonë”.

Videoja është një animacion i kopertinës së revistës Time, e cila rendit vitet në të cilat Trump u “zgjodh” president. Në fund , thotë – “4eva”, që është një lojë me numra dhe shkronja për fjalën angleze përgjithmonë.

Senati liroi Trump nga akuzat e abuzimit të pushtetit dhe pengimin e Kongresit në hetim, katër muaj pasi filloi nisma.

l.h/ dita

February 6, 2020 08:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim