Trump premton një dekret të ri mbi emigracionin

February 16, 2017 20:25

Trump premton një dekret të ri mbi emigracionin

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot se do të paraqesë një dekret të ri kundër imigracionit javën e ardhshme.

“Ne jemi duke publikuar një dekret të ri javën e ardhshme që do të mbrojë krejtësisht vendin tonë”, deklaroi Trump gjatë një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë.

Trump kishte firmosur një dekret më 27 janar që është bllokuar aktualisht nga drejtësia.

Sipas këtij teksti mbylleshin përkohësisht kufijtë e SHBA-së për shtetasit e shtetë vendeve myslimane dhe për refugjatët.

February 16, 2017 20:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim