Trump thyen protokollin gjatë vizitës mbretërore

July 14, 2018 15:01

Trump thyen protokollin gjatë vizitës mbretërore

Trump ka shkaktuar zemërim, pasi nuk ka ndjekur protokollin mbretëror kur u takua me Mbretëreshën Elisabeth II të premten.

Gjërat nuk kishin një fillim të mirë qëkur presidenti e la monarken 92-vjeçare duke pritur për 12-15 minuta në temperaturën 26°C pasi ai ishte vonë për takimin e tyre të premten.

Mbretëresha, e cila dukej jo entuziaste për shkak të vonesës u pa duke kontrolluar orën e saj ndërsa priste Trump dhe Melania.

Dhe kur Range Rover i zi i parë më në fund të arrinte në Windsor Castle, Trump menjëherë shkeli protokollin e ashpër mbretëror. Udhëheqësi i Shteteve të Bashkuara refuzoi t’i përkulej Mbretëreshës, duke e përshëndetur atë me një shtrëngim duarsh të përzemërt. Zonja e parë gjithashtu u takua me Mbretëreshën me një shtrëngim duarsh, në vend të bënte gjestin tradicional.

Të përkulurit nuk është gjest i detyrueshëm por konsiderohet pjesë e traditës dhe mirësjelljes.

o.j/dita

July 14, 2018 15:01
Komento

2 Komente

  1. Vezhguesi July 14, 23:13

    Cfare prisin njerezit nga nje kafshe si lavirja e putinushka-babushkes?

    Kot nuk e ka mbiemrin trump-tramp!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*