Trupi i pajetë i Erjon Toros mbërrin në Vlorë

August 28, 2016 09:05

Trupi i pajetë i Erjon Toros mbërrin në Vlorë

Trupi i pajetë i Erjon Toros, i cili humbi jetën në termetin që goditi më 24 gusht Italinë Qëndrore ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Vlorë.

Trageti në të cilin transportohej i riu nga Fieri u ankorua sot në portin e Vlorës.

Për ta pritur kishin dalë familjarë të viktimës, të cilët sëbashku me arkivolin u nisën drejt Fierit, ku edhe do të prehet trupi i pajetë.

Të gjitha shpenzimet për kthimin në Shqipëri të trupit të pajetë të Erjon Toros që humbi jetën në Amatrice do të kryhen nga qeveria shqiptare.

Nga tërmeti bashkëshortja e tij ka humbur këmbët. Elsa Toro, vazhdon të jetë e shtruar në spitalin e Aquilas.

Gjëndja e saj shëndetësore është e qëndrueshme dhe vazhdon të jetë nën një mbikqyrje speciale të mjekëve. Ndërsa dy vajzat janë fatmirësisht në gjëndje të mirë shëndetësore

Ndërkaq 2 nga 5 shtetaset shqiptare të plagosura nga ky tërmet kanë dalë nga spitali “Gemelli” i Romës.

Gjëndja shëndetëosre e 3 shqiptareve të tjera të shtruara në këtë strukturë është drejt përmirësimit.Kanë shëmbje e thyerje në trup.

August 28, 2016 09:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*