Trupi i pajetë i Ivanoviç niset drejt Beogradit

January 17, 2018 13:03

Trupi i pajetë i Ivanoviç niset drejt Beogradit

Kortezhi me trupin e pajetë të politikanit serb Oliver Ivanoviç që u vra dje, është nisur drejt Beogradit.

Një numër i madh qytetarësh në Mitrovicën e Veriut dolën për t’i dhënë lamtumirën e fundit kreut të Iniciativës Qytetare SDP. Ceremonia mortore do të zhvillohet ditën e nesërme në Beograd.

Oliver Ivanoviç u vra mëngjesin e djeshëm në një atentat në hyrje të partisë që ai drejtonte në veri të Mitrovicës. Vrasja e liderit të serbëve në Kosovë bëri që Serbia të pezulloj procesin e dialogut me Kosovën në Beograd.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç e konsideroi akt terrorist vrasjen e Ivanoviç dhe kërkoi që autoritetet të përfshihen në hetimet që po zhvillohen në Kosovë. Ende nuk ka asnjë të dhënë rreth profilit të vrasësve.

January 17, 2018 13:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*