Trupi pa kokë, krahë dhe këmbë i gjetur në Belgjikë, i studentit shqiptar

June 18, 2015 10:07

Trupi pa kokë, krahë dhe këmbë i gjetur në Belgjikë, i studentit shqiptar

Trupi i pajetë, pa kokë, krahë dhe këmbë, i gjetur më 9 qershor në Belgjikë, i përket një studenti shqiptar.

Policia belge arriti të zbulonte identitetin e personit që, u gjet i masakruar.

Ende nuk dihet shkaku dhe rrethanat e vdekjes, por ekspertët thanë se 22-vjeçari ishte skeduar më parë për rrahje dhe trafik kanabisi.

Prokuroria e Brukselit tha se trupi i cunguar i përkiste shqiptarit Xhuliano. B, 22 vjeç.

Ai ishte student në vitin e parë të Universitetit Libre në Bruksel, ku studionte për Drejtësi.

Ishin pikërisht punëtorët e Komunës Jette, atë të cilët në orën 11:55 të së martës, më 9 qershor 2015, bënë zbulimin e tmerrshëm në një pyll, në kufirin midis Jette dhe Wemmel.

Punëtorët gjetën një valixhe të madhe sportive, e cila kishte brenda një bust njeriu, të cilit i mungonte koka, parakrahët dhe një pjesë e këmbëve.

Punëtorët ishin duke pastruar mbetjet e një ndërtimi prej druri që po bëhej në atë zonë, në momentin kur gjetën valixhen sportive.

June 18, 2015 10:07
Komento

8 Komente

 1. Burimi June 18, 10:13

  Shume lajm i keq! ngushllime familjareve dhe shpresoj se me te rinjte Shqiptar mos te jene viktima te krimit.

  Nje keshille per redaksine (nuk thuhet bust por TORSO)

  Reply to this comment
 2. ali June 18, 10:43

  Kanibalizmi denohet por ja ku te sjell droga pa koke pa kembe pa duar ky eshte realiteti I ketij bisnesi

  Reply to this comment
 3. Daja June 18, 11:03

  E kan masakruan ne shpi , autoret dihen qe jan njerez qe viktima I njef Mir , per ta nxjerr nga shtepia ku e vrane e kan bere copa copa …. Ngushellime familjes …

  Reply to this comment
 4. ZARELI June 18, 11:22

  AI STAN ATE BULMET KA

  Reply to this comment
 5. sokoli June 18, 12:28

  Ndaj dhe SALIU E LEJOI DROGEN NE lAZARAT …………QE TE RINJTE TE PINE DROGE ,E TE PERFUNDOJNE SI KY STUDENTI………… ,PER saliun kishte rendesi pushteti…….

  Reply to this comment
  • LORA June 18, 14:34

   EKZAKT,”sokoli”,per te rinjte drogen,,,per te rriturit mireqenia e kafshates dhe e ngrirjes se buzeqeshjes,,,ja keto ishin objektivat dhe praktikat e mortjes brekedhjere ne 23 vite,,,armikut me te perbetuar te shqiptareve ,ne mijra vjet histori.
   Trishtim ,pa fund,per humbjen e jeteve te reja ne vorbullen e marrezise se nje pasurimi te shpejte;pa pune e djerse.
   TUNG.

   Reply to this comment
 6. Emigrant June 18, 17:51

  Me vjen keq per lajmin por te jesh duke studiuar ne nje vend te tille per nje dege te tille dhe te meresh me pune kaq te keqia eshte mekat and perfundimi dihet I’m sorry

  Reply to this comment
 7. lumi June 19, 10:18

  Ngushllime Familjes
  skam pergjigje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*