Tsipras e cilëson drekën me Zaev… “si në dasmë”

June 18, 2018 10:31

Tsipras e cilëson drekën me Zaev… “si në dasmë”

 

Drekën me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, Tsipras e cilësoi pothuajse si në dasmë, plotë atmosferë dhe klimë të mirë, shkruajnë mediat greke.

Dreka e dy krerëve të Maqedonisë dhe Greqisë u organizua dje në Oteshevë, menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Greqisë dhe Maqedonisë për emrin e kësaj të fundit.

Media greke flet edhe për menunë në drekën mes delegacioneve nga Maqedonia, Greqia dhe përfaqësuesit europianë, ku binte në sy prania e shefes së diplomacisë së BE, Federica Mogherini.

l.h/ dita

June 18, 2018 10:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim