Greqi, Tsipras heq murin mbrojtës të Kuvendit

February 2, 2015 18:34

Greqi, Tsipras heq murin mbrojtës të Kuvendit

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka vendosur që të hapë institucionet shtetërore për publikun.

Bëhet fjalë për një mur rrethues që ishte ngritur përballë parlamentit grek si pasojë e protestave të dhunshme që janë zhvilluar në Athinë.

Mediat greke bëjnë të ditur se Tsipras ka urdhëruar heqjen e këtij muri rrethues.

Ky veprim është i ngjashëm me atë që bëri Kryeministri Edi Rama i cili hoqi murin rrethues që ishte ngritur nga Berisha.

Ai tha për mediat se simbolika e këtij akti nuk cenon sigurinë, por thjesht ne duam të tregojmë se s’kemi frikë nga njerëzit.

February 2, 2015 18:34
Komento

3 Komente

 1. nora February 2, 23:20

  Ky Tsipras si shume po na kopjon kryeministrin tone.

  Reply to this comment
 2. KORÇARI February 3, 01:05

  Cipra ka bërë shumë mirë që e ka hequr murin, jo si Venizellosi populli vuante urie ai bleu me lekat e popullit BMW 750,000 EURO dhe për një sevis që i bëri kushtoi 45,000 EURO të gjitha këto kur shumë familje Greke nuk kanë bukë të hanë, më kujtoi këta politikanët lapangjozë tanë që njerzit skanë bukë këta kridhen me makina Lluksoze

  Reply to this comment
 3. shpatar February 3, 09:05

  Nuk ka patur dhe nuk ka mur rrethues .Nqoftese disa kangjela portative quhen mur artikullshkruesi ka te drejte .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*