Tsipras, mesazh të qartë Turqisë: Do mbrojmë çdo pëllëmbë të tokës sonë

April 17, 2018 22:20

Tsipras, mesazh të qartë Turqisë: Do mbrojmë çdo pëllëmbë të tokës sonë

Duke komentuar mbi përshkallëzimin e fundit të tensioneve midis Greqisë dhe Turqisë, kryeministri grek Alexis Tsipras dërgoi një mesazh të vendosur në Turqi duke paralajmëruar se megjithëse Greqia mirëpriti dhe kërkoi bashkëpunim, nuk do të largohej nga konfrontimi për të mbrojtur çdo pëllëmbë të territorit të saj sovran.

“Ne nuk do të pranojmë të negociojmë as për një centimetër të vetëm të vendit tonë”, tha ai.

“Ky vend është një vend ku ata që kanë jetuar gjatë shekujve dinë si ta mbrojnë atë”, shtoi ai me një ton të vendosur.

o.j/dita

April 17, 2018 22:20
Komento

4 Komente

 1. demo April 17, 23:53

  Greqia borxhet i ka ne LETER,por duket se armet i ka prej metali.Erdogani eshte shperndare si vaji ne lakra.

  Reply to this comment
 2. Aleksander Thana April 18, 01:31

  Na thuaj sa shekuj kane shqiptaret qe jetojne aty, se aziatiket e lindjes se aferme e te mesme dihet kur kane ardhur.

  Reply to this comment
 3. Aleksander Thana April 18, 08:25

  Ka komente. S’ka kohe per t’i pare ato!

  Reply to this comment
 4. Arben April 18, 09:31

  PO PER ATO QE NUK JANE TE TUAT??!!!

  DO SHLYHEN TE GJITHA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*