Turbina hap dyert për Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit

September 22, 2018 09:29

Turbina hap dyert për Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit

Skena e re “Art Turbina” do të çelë siparin e një sërë shfaqjesh që pritet të pasurojnë jetën artistike të kryeqytetit.  Tirana do të mirëpresë takimin më të madh teatror të vitit me një kast prej 14 trupash teatrore.

Në një video të publikuar nga kryebashkiaku Veliaj në Facebook, emrat më të njohur të skenës, si artisti i Popullit Reshat Arbana, Ndriçim Xhepa, Lulzim Zeqja, Helidon Fino i bëjnë thirrje publikut artdashësh që të mos humbasë këtë festë të artit shqiptar. “Të gjithë së bashku në të njëjtën skenë”, thotë Reshat Arbana.

o.j/dita

September 22, 2018 09:29
Komento

1 Koment

 1. Bravooo... ju lumte Artistet e Mrekullushem ikonat e Filmit e Teatrit Shqiptare September 22, 09:55

  Ka gjithmon nji Fillim te ri
  edhe mbas asaj periudhe boshlliku ne jeten e cdo Artisti
  shkaktuar nga putanat ne politike .
  Eshte shume e dimosdoshme qe kta Artsite te Medhenj
  te skenes Shqiptare , te ngren persri ne kembe shpirtin
  e shqiptarit nga agonia qe i futi politika e mbrapshte ,
  duke motivuar edhe njiher shqipetaret , te ngrihen si burra e nderojne Shqiperine .
  Arti vecanarishte ,eshte ajo pjes e Avantgardes se nji populli ,i cili zgjon shpirtin e tij nga valiumi i injorances ,
  politikes ,qe i zuri vendin edhe vet Artit ,duke aktruar cdo dite -histerish medieve qe vet i financojne ,
  per te budalllallepsur popullin ,per ti mbajtur te nenshtruar ,

  nderkohe qe per Artin nuk financuar asnjiher ,
  por Miljardat per Mediat e TV-te e tyre ,qe kapin Shqiperine ne grack !

  Populli eshte i manipulushem .
  Nqs ai lihet ne menshire te Maskarenjeve te cdo ngjyre ,
  pa perkrahjen dhe mbeshtetjen e Avantgardes se asaj shoqerie ,
  nji pjes e se ciles eshte Arti / Artsitat ,
  ai shnsdrohet ne skllave e vegel e politikes e mashtruseve dhe krimineleve .

  Nuk ka moshe e dalje ne pension per Artistin dhe Atdhetarin Shqiptare ,
  kur vendi eshte ne Rrezik e kapur nga funderinat
  e shoqerise ,duke i vjedhur shtetit dhe duke mos i dhene asgje Shtetit ,
  ndryshe nga cdo Artist ,qe i dhane tere jeten ,
  asaj shoqerie Shqiptare dhe nuk moren asgje prej tij .

  FLM TE NDERUAR ARTISTE TE MEDHENJ TE KOMBIT
  qe jeni ndoshta me te mire se cdo Hollivudian ,
  per ne shqiptaret qe po mblidhni edhe njiher Forcat
  e shprtin tuaj te ndritur ,per te nderuar Shqiperine
  e nxjerre ate nga llumi ,ku e futen plehrat e atij vendi .

  SHUME SUKSESE ZOTI I SHQIPERISE

  JU A SHPERBLEFTE KTE NDER QE JU VAZHDONI
  TI AFRONI EDHE NE KTE MOSHE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim