Turistët në Tajlandë rrezikojnë dënimin me vdekje…dhe kjo vetëm për një foto

April 10, 2019 11:48

Turistët në Tajlandë rrezikojnë dënimin me vdekje…dhe kjo vetëm për një foto

Banorët e Tajlandës kanë paralajmëruar autoritetet e aviacionit se mund të dëmtojnë përjetësisht turizmin në rajon, nëse vendosin dënimin me vdekje për të ndëshkuar njerëzit që bëjnë “selfie” ose fotografi pranë aeroportit lokal.

 

 

Drejtuesit e aeroportit thanë se të bësh foto në plazhin Mai Khao do të jetë e ndaluar shumë shpejt, madje për këtë do të jepej dënimi me vdekje. I gjithë debati i madh publik nisi nga fakti se turistët presin në këtë plazh me orë të tëra për të bërë një foto me avionat që kalojnë sipër tyre. Duket se imazhet “artistike” shpërqendrojnë shumë pilotët dhe rrezikohen aksidente ajrore.

 

e.t./dita

April 10, 2019 11:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim