“Turp-turp, na ke helmuar”, Lleshaj pritet me protesta në Durrës

March 19, 2019 12:31

“Turp-turp, na ke helmuar”, Lleshaj pritet me protesta në Durrës

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i shoqëruar nga kreu i Policisë Ardi Veliu dhe kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka mbërritur në Universitetin “Aleksandër Moisiu” ku është pritur me protesta nga studentët, të rinj të strukturave të Partisë Demokratike.

Në momentin që Lleshaj dhe Dako mbërritën në universitet u pritën me thirrjet “turp, turp, turp”.

Dako ka hyrë brenda ndërsa ministri i Brendshëm është përballur me studentët.

Një nga të rinjtë e akuzon ministrin se e ka helmuar me gaz lotsjellës.

Lleshaj: Çfarë do doje prej meje?

Studenti: Për çfarë keni ardhur këtu? Ju nuk ju takon me ardh në asnjë vend të Shqipërisë. Ju jeni qeveri ilegjitime. Vini këtu dhe e marrim vesh një orë më parë se po vjen ministri. Sikur është duke ardhur shërbimi sekret.

Lleshaj: Ju e caktoni ku hyj unë e ku nuk hyj unë.

Studenti: Nuk e caktojmë ne, ne duhet ta dimë.

Lleshaj: Kush jeni ju?

Studenti: Unë jam Ndrec Pjetraj qytetar i këtij vendi që ti më kë helmuar mua. Je ministri i Brendshëm, na ke helmuar me gaz.

 Lleshaj: Nëse do të vish të komunikosh hajde komuniko mos fol kështu.

 Studenti: Kemi komunikuar aty në shesh me lëndë kimike. Po sot çfarë do bëni, hë na thoni? Kush janë masat që do merrni? Do më arrestojnë këta shoqëruesit tuaj. Turp t’ju vijë!

Lleshaj: S’kam ardhur për këtë punë.

Debati nuk ka vijuar më gjatë por ministri është përcjellë brenda Universitetit me thirrjet “Turp, turp”.

“Ne nuk do të kemi ndarje me protestuesit. Turp, turp, turp!”, thirrën të rinjtë.

o.j/dita

March 19, 2019 12:31
Komento

14 Komente

 1. Duka March 19, 12:47

  Beqira partiake e jo studente. Ne vend te flasin per problemet e arsimit po merren me politike. Kjo rini eshte djegur deri ne rrenje e do nja dy breza te rregullohet prape

  Reply to this comment
  • Hajdut pronash nga Veiru ne Durres March 19, 15:41

   Sigurisht vazhdojne Ndrecet dhe Pjetrat. Reaksionare, hajdute, trafikante, vrases, pimpa te prostitucionit nga fillimi deri ne fund. Nuk degjon emra te tjere pervec verioreve te dobicit te Vicidolit. Vetem keta maskarenj duan rremuje, kaos, dhe te vjedhin tokat e pronat e te tjereve. Truprojat e Ministrit duhet ta kishin kapur per zverku dhe flakur tutje. Rrugaceri! z. Lleshaj duhet ta kish pyetur: kujt ja ke vjedhe token qe je ketu ne Durres?

   Reply to this comment
 2. xxx March 19, 13:11

  Rini e shurdhuar e zene me spermen e mengjezit, hapni syte mesoni mos u merni me partite, apo keni egjuar qe po te merresh me pulitike pasurrohesh pa punuar dhe behesh k/minister, jane zene vendet per ministra dhe drejtore,

  Reply to this comment
 3. mirel March 19, 14:16

  Cfare muti do Leshi te Universiteti? Dhe keta palacot studentet perse nuk protestojne kunder Velieres se Dakos power i turren Leshkos..
  Mavria, as te pergjigjet nuk di.
  Cpune ka ministri i brendshem te Univ..
  Ngel si gallof, cyryl. Bej detyren thuaj..dhe pike.

  Reply to this comment
  • tani March 19, 14:57

   Dhe po ti pergjigjej se mos han pyka soji juaj.Juve vetem xhaxhi ua dinte anen.NJe koqe plumbi ne balle,familjaret tek shtepia pa qera dhe as gek as mek.

   Reply to this comment
   • mirel March 19, 18:20

    Per ke sua e fjalen, per ata te Mitatit? Shko fshija pluhurin nga varri ate bej. Mer dhe Mero bajgen me vete, se ai eshte expert kockash greke, mbase u ben derman dhe kockave te Mitatit.
    He nip i Zogut..

    Reply to this comment
 4. Adih March 19, 15:17

  Une e di te arrestuar ne biruce kete Vangjush Dakon. Pse akoma ne liri eshte ky evgjit Permeti.

  Reply to this comment
 5. Sinqeritet March 19, 16:02

  Vreri i PD ,shiko emrin e studentit shpellar,qe ne menyre te paligjshme donte te hynte ne Kuvendin e Popullit. O QEN MALOK MOS DESHE TE TE PRISNIN ME LULE,APO T’JU VRISNIN SI VEPROI lool – 4 , me 21 Janar?

  Reply to this comment
 6. Lexuesi i durueshem March 19, 17:23

  @mirel
  Sa idiot qe je, more fakir!
  Ti kur shkon diku, kerkon ndonje mut? E, nese ti per veten tende ke kete qellim, te tjeret nuk jane si ti.
  Je nje nga ndotesit toksik me te medhenj ne kete dritare te nderuar. Do te vdesesh nga helmi,qe bluan kockat e tua cdo dite, o i mjere! Shko tek psikiatri te marresh mjekime, mbase sherohesh dhe nderpritet perhapjen e infeksionit epidemik.
  Mbase i lexon keto dy rreshta e te hyjne ne pune, per te ndryshuar sjellje, perndryshe, koken tende do te thyesh.
  Kjo ishte ndihme falas. Zgjedhjen e ben ti.

  Reply to this comment
 7. bart72 March 19, 17:45

  Nuk kishit ndonje kalash ta vrisni ti qini rrobet hahahhahahahahah

  Reply to this comment
 8. Konti Sbalta March 19, 20:33

  Tashti po shtohen kriminelet sepse po paguajne partite per ti bere kontigjente te organizuara te tyre dhe po i perdorin per tu zene prita qeveritareve duke penguar punen e tyre , veprimtarine shteterore dhe kjo po con ne paralizimin e jetes se vendit ;prandaj opozita ulerin perdite :Rama nuk qeveris!Qe te mos pengohet qeverisja duhet “larguar pengesa ” dhe jo thjesht te “largohet nga rruga”por te largohet njehere e mire , pergjitmone,Nxirrini jashtligjit keta shkaterrimtaret e vendit dhe qe duan te sjellin prap mjerimin e ketij populli ,si ne vitet “90!

  Reply to this comment
 9. lexuesi i DITES March 19, 23:01

  @ Konti Sbalta i sakte! Kjo eshte zgjidhje e situates toksike, sa pa u bere gangrene. Veremlinjte nuk do te ndalen, ne se lihen keshtu te lire si deri tani.
  -E duam ate, qe s’na takon! – thone horrat dhe kriminelet nga me i riu e deri tek gerdalla.
  Rrofte Shqiperia demokratike me sa me pak horra, kriminele dhe idiote!!

  Reply to this comment
 10. Stefani March 21, 23:53

  Keta djelmuri nuk jane studente: keta kane vetem nje emer RRUGACER !!!

  Po Po, rrugaçer !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*