VIDEO: “Turp, turp t’ju vijë”/ Kalimtarja, sherr me protestuesit, u kujton 21 janarin

January 27, 2018 13:48

VIDEO: “Turp, turp t’ju vijë”/ Kalimtarja, sherr me protestuesit, u kujton 21 janarin

Një grua e moshuar i është drejtuar turmës së protestuesve duke u kujtuar 21 janarin.

Në këto momente është konfliktuar me disa prej tyre.

Është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën.

January 27, 2018 13:48
Komento

10 Komente

 1. Arben January 27, 14:04

  Ti moj shoqe, Edrames, po deshe coji cupat e tua per

  sekretare, por ata qe prptestojne nuk te pjerdhin fare

  Reply to this comment
  • drejtesia po vjen January 27, 18:23

   Ti Arben, qenke nje koqe gomari qe nuk e ke shokun. Po sa i pa cipe, pa le i pa shpirt qe je ti dhe shpurra jote, ju qe silli ashtu me nje grua. Po sikur te te kishin vrare aty ne ate vend ai qe fliste, babain, çfare do ti thoshe apo, mire ja bere babait? Jeni te pamshirshem, shpirtekazme dhe gjakpires.

   Reply to this comment
 2. Taras Bulba January 27, 14:19

  Ajo eshte beqare mir ti Arben e njoh se e kam patur komshie,por do te ishte me mire me cu ti maman ose gocat e tua

  Reply to this comment
 3. emigranti January 27, 14:31

  Shqiperi e gjore.
  Asnjehere nuk ka per tu bere sa te jete gjalle Sali Berisha

  Reply to this comment
 4. Epo kjo pune January 27, 14:43

  or te dalesh pro tribunes se protestes, i bie te jesh dakort me 21 janarin e shitjen e detit! Po nuk je dakort, beje per nje lek Ramen por jo nen ombrellen e Saliut se late nam, merrni more ne dore PD dhe te shpetojme te gjithe

  Reply to this comment
 5. info analitike January 27, 14:45

  Shiko shiko si rastesisht paska qelluar kjo shoqja e moshuar aty ku gjendej Florenc Hoxha qe njihet si i dhunshem. Nuk heqin dore kollaj shoket e partise nga keto provokimet e peshtira.

  Reply to this comment
 6. Rudi January 27, 15:55

  Megjithate 21 janari ngelet nje turp i madh ku kater njerez te pafajshem u vrane

  Reply to this comment
 7. Alban Dega January 27, 19:28

  “NJERIU I RI “ I SALI KIM JONG UN

  … apo “ Dielli qe ndricon “ i nje mantenute koreano-veriore !?

  – Nga Alban Dega Nju Jork

  I ndoqa drejtepersedrejti mashtrimet pa fund te Sali Berishes mbreme ne emisionin “ Zone e Lire” te Arjan Canit te “Klanit” te tij dhe pas protestes se deshtuar me sukses te 27 janarit sot.
  Deshtim i plote!
  Total failure e Mafias berishiane !
  Cdo fjale, cdo fjali, cdo deklarate e Sali Berishes, ashtu si te kamikazeve te tij Lulezim Basha, Fatmir Mediu, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Gent Strazimiri, Arben Ristani… ne emisionin “Zone e Lire “ ishte rrene. mashtrim, spekullim.

  Kopilat e Sales ne deren e Rames !

  Si ai edhe qehajai i cifligut te tij familjar PDSH, Lulezim Basha e krejt Banda e tij nuk nxjerrin fjale nga goja pa rre pa iu dridhur qerpiku dhe pa iu skuqur faqja.
  Jo sot po tash e 27 vjet…
  Ia kane kaluar edhe babait te rrenave Nastradin Hoxhes se Anadollit.
  Tani Nastradini ka nderruar emrin dhe quhet Saladin !
  Nuk i besojne as vete rrenat e veta pa fund dhe pa ane.
  Sot e pame me syte tane se shqiptaret jane sterlodhur nga rrenat e me fort nga bemat, nga zezonat, nga tragjedite, nga atdherrenimi e atdheshitja e tyre !
  “ Qeveri Gangsteresh e quajti ne kryeartikull Mbreteresha e shtypit boteror “ The Times” e Londres ne mars 1997 qeverine e tij !
  “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit “ e cilesoi mbreti i shtypit te lire boteror “ The New York Times “ me 15 mars 2098, diten kobezeze te Katrahures Gerdeci te Fatmir Xenit te Berishes !
  Sa i pafytyre eshte e mund te jete Sali Berisha !
  Kopilat e vete u perpoq t’ia lere ne dere Edi Rames e Qeverise se tij.

  Sa i pafytyre eshte i pafytyri !?

  Edhe me te pafytyre se ai u tregua Arian Cani e pese filozofe , profesoret, Akademiket e UET-it e Plepave te tjere shqiptare.
  Jo vetem qe nuk reaguan, por me e keqja shkuan deri ne nje bythelepirje neveritese te Mareshallit te Beogradit Sali Karaxhic.
  Shkelqeu me mjerimin e tij intelektual sidomos Profesor Arjan Curri. nje asskiser, bythelepires 24 karatsh qe na e ben edhe Filozofin edhe analistin edhe gjuthckaditesin ashtu si Blendi Koran Toptani, Artur Hajn Zheji, Artan Hoxha, Yll i shuar Rakipi….
  Gati me lot ne sy e pergjerim bythelepiresi me zemer ne dore iu peregjerua Kucedres se Vicidolit e mbare Shqiperise, atdheshitesit e shtetrrenuesit me te madh ne historine shqiptare te kthehej ne krye te PDSH-se dhe Revolucionit te Tetorit .
  Qershia mbi torte ishte shprehja e tij “ Ti je Dielli qe ndricon” qe kurre se kam degjuar as per diktatorin Enver Hoxha .
  I kam degjuar e pare me sy me dhjetra here tek gardistet dhe mantenutat kureano- veriore sa here lideret e tyre shfaqeshin ne televizor, ne parada, ne festa kombetare !

  Linguistika dhe dinjiteti i skllavit !

  Por te pakten ato jane shume me dinjitoze se ky mantenuta i Berishes sepse vete emrat e gjyshit , te babait te diktatorit te sotem Kim Jong Un kane ne rrenjen e emrin te tyre “dielli qe ndricon… “
  Pra eshte jo vetem pasqyre politike diktatoriale por edhe ceshtje linguistike, gjuhe e kulture …
  Me erdhi per te vjelle nga prapanica me ate skene e shprehje turpi te njeriut te ri te Sali Chinchizkhanit …
  E mbajta veten kur u kujtova se edhe mbiemri i Arjanit e ka te perbaahket me Berishen nje pjese te emrit te Qendres administrative te vendlindjes se tij Bajram Curri…
  Arjan Curri. Bajram Curri… Bajram Curri … Arjan Curri !
  Edhe kete ndjesi ma hoqi shpejt e shpejt fakti qe Sali Berisha nuk ka asgje te perbashket me Bajram Currin.
  Krejt e kunderta !
  Sali Toptani eshte armik i betuar i Bajram Currit qe e la Kandahar e Gerdec jo me 26 por me 175 te vrare vetem ne dy vjet, dyfishi i viktimave te 46 vjet diktature enveriste ne Tropoje !
  Nuk e ka quajtur kot Azem Hajdari Mareshalli i Beogradit Sali Berishen !

  Reply to this comment
 8. alphade January 28, 00:33

  Ky “beni” eshte nga ata horrat e Sali Kryekriminelit te
  Vicidolit . Vari trasten …..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*