Turqi, vdes prokurori që u mor peng nga terroristët në gjykatë

March 31, 2015 21:54

Turqi, vdes prokurori që u mor peng nga terroristët në gjykatë

Ka ndërruar jetë prokurori turk i cili u mor peng paraditen e sotme nga dy terroristë të ekstremit të majtë.

Prokurori Mehmet Selim Kiraz nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra gjatë aksionit policor për lirimin e tij duke ndërruar jetë në spital.

Prokurori Mehmet Selim Kiraz, i cili ishte përgjegjës për hetimin mbi vrasjen e një 14-vjeçari gjatë manifestimeve për Parkun Gezi, u mor peng në gjykatë nga anëtarë të grupit të ekstremit të majtë DHKP-C.

March 31, 2015 21:54
Komento

9 Komente

 1. Arben April 1, 08:07

  VEPER E OPOZITAREVE TE ERDOAN.

  Reply to this comment
 2. Mark uk April 1, 08:37

  nje turk ma pak

  Reply to this comment
  • Altin April 1, 12:24

   Ore ti, palaço cirku. Ske faj qe gllamit keshtu, fajin e ka gazeta qe te le te shprehesh ne menyra te tilla. Te ishe ketej do haje nje gjobe te majme dhe do kaloje nje 72 oresh ne betonin e ftohte qe te te mblidhte pak gojen qe ma ke hapur si rubinet. Hajt maskara, shih punen tende dhe leri turqit apo te tjeret te qete, nuk do marrin doren tende per te jetuar.

   Reply to this comment
  • Lleshi April 1, 12:37

   Ja si e verteton se Enveri ka pase te drejte qe jua ka lujt fene juve fondamentalisteve fetare , te kujtdo feje qofshi ! Ju jeni armiqte me te poshter te shqiptareve qe i bete te lengojne me shekuj te tere !

   Reply to this comment
 3. Paci April 1, 09:31

  Turp per ty Mark UK , ne Turqi jetojnë shumica e shqiptarve .

  Reply to this comment
 4. Gripostad April 1, 11:59

  Shko mor kar Turkofag!

  Reply to this comment
 5. agostin April 1, 15:11

  Ti Paci! Meqense ne Turqi jetojne shumica e shqiptareve ,atehere i bie se ne Shqiperi, sipas llogjikes tende, jemi pakice ne Shqiptaret? Ne nje mision te Rudina Xhunges ne Turqi ,asnje nga ata “shqiptaret” e tuaj nuke flisnin shqip, dhe nuke pranonin se ishin shqiptare:

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*