Turqit: Skënderbeu po vjen!

August 28, 2015 20:18

Turqit: Skënderbeu po vjen!

Mediat turke e kanë konsideruar përballjen Beshiktash-Skënderbeu në Grupin H të Ligës së Evropës, si një rikthim të heroit shqiptar, Skënderbeu, në Turqi.

Madje, e përditshmja ‘Hurriyet.com.tr’ në versionin ‘online’ ka publikuar një pikturë të Skënderbeut.

Në një tjetër foto shihet edhe flamuri kuqezi në sfondin e Skënderbeut.

Në shkrim pasqyrohet në detaje historia e Skënderbeut dhe luftërat e tij me Osmanët, ku shkruhet se ai luftoi për 25 vjet me Osmanët.

Po ashtu jepen edhe detaje tjera se kush ishte Gjergj Kastrioti Skënderbeu, emrin e të cilit e mban tani klubi i Skënderbeut./sport.al

August 28, 2015 20:18
Komento

3 Komente

 1. raimond vlonjati August 29, 00:32

  ……………Pas 500 vjetesh “Skenderbu” perseri ne Turqi …..

  ..Tani eshte radha e tij per ta “pushtuar ” ate vend …………..

  Reply to this comment
 2. arvanitasi August 29, 08:00

  Ta dinte Skenderbeu se shqiptaret pas vdekjes se tij do beheshin vellezer me turqit jo qe nuk do luftonte por do ti hapte rrugen turqve te shkonin diri ne Suedi e ta benin europen qe te hanin hashure gjithe njerezimi. Ptyyyy paskemi qene fara me e keqe e ballkanit dhe europes, asnje komb tjeter qe u pushtua nga Turqit e Mutit nuk e perqafuan fene e tyre vetem ne fara me e keqe.

  Reply to this comment
 3. petrika August 29, 12:02

  Skenderbeu,sikur te fitoje kunder Beshiktashit te tuqise,do te hynte edhe nje here ne analet e historise,FORCA SKENDERBEJ,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*