Tusk pret Ramën: Vlerësojmë ambiciet europiane të Shqipërisë

December 4, 2017 19:16

Tusk pret Ramën: Vlerësojmë ambiciet europiane të Shqipërisë

Presidenti i Bashkimit Europian Donald Tusk ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama, gjatë samitit në Bruksel. Ka qenë vet Tusk ai që ka publikuar një mesazh mbi takimin në ‘Twitter’, si dhe një foto ku shihen dy zyrtarët.

Nga ana e tij, Presidenti i KE-së ka vlerësuar përpjekjet dhe ambicien europiane e Shqipërisë.

“Një takim i mirë me kryeministrin Edi Rama përpara Samitit të Ballkanit në 17 maj në Sofia. Nevojë që reformat për shtetin ligjor të vijojnë me të njëjtin ritëm për të avancuar në rrugën drejt BE”, thuhet në mesazhin e Tusk.

 

December 4, 2017 19:16
Komento

3 Komente

  1. Plaku Xhuxhumaku December 5, 15:00

    Kush eshte ky robi me qeshje prej idioti qe ka dale ne fotografi me Tusk?

    Reply to this comment
  2. Po,Po December 5, 17:00

    Deklarate me idjote e me qesharake , se sa kjo qe ka bere z.Task , deri me sot nuk kishim degjuar !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*