TVSH, në 5 lajme vetëm Berisha e Basha. Dhe asnjë lajm tjetër!

ResPublica August 22, 2013 23:09

TVSH, në 5 lajme vetëm Berisha e Basha. Dhe asnjë lajm tjetër!

Sa kohë keni pa parë lajme në TVSH? Ja përmbajtja e edicionit të sotëm të lajmeve, dhënë mes ndeshjes Kukësi-Trabzonspor:

Lajmi i parë: Kryeministri Berisha takon ambasadorin austriak. Kryeministri i ankohet atij që PS po pregatit një platformë për të spastruar administratën (ilustrim me video)

Lajmi i dytë: deklarata e PD kundër “fushatës së shpifjejeve e denigrimit”  (jepet gjerësisht deklarata e PD, nga zëdhënësja Vorpsi)

Lajmi i tretë: David Linginton përgëzon me një letër kryetarin e Bashkisë, Lulzim Basha. (ilustrim me foto)

Lajmi i tretë / 2: Takim i Bashës me ambasadorin Kenon që i dorëzoi letrën

Lajmi i katërt: Bashkia e Tiranës ka përzgjedhur Bankën filan fëstëku për të dhënë kredi me garanci bankën Filan. (ilustrim me video. Lajmi rijepet me Voice Over, me ilustrim pamjesh. Intervistë e gjerë e Bashës për projektin, plus intervistë e përfaqësuesit të Bankës)

ResPublica August 22, 2013 23:09
Komento

9 Komente

 1. peco August 23, 00:54

  Po ka te drejte TVSH Rama i ben mbledhjet e qeverise per programin 300 ditor (ja dhe program per 300 dite nuk kishim degjuar) Pra rama i ben mbledhjet me dyer te mbyllura. Cfar te thote TVSH per kete mbledhje. Synimi eshte i qarte: Ne TVSH duhet te vihet nje njeri qe do rama!

  Reply to this comment
 2. shqiptar August 23, 07:42

  Pse ka akoma njerez qe shikojne TVSH-ne???????????????

  Reply to this comment
 3. semi August 23, 11:30

  T.V.SH per mendimin tim duhet shkrire fare dhe te ribehet nga e para si ne Greqi me ERT ne. Sot eshte tv me koti qe asnjeri se shikon te ngjall bezdi dhe neveri

  Reply to this comment
 4. ARUSHA August 23, 14:53

  TE SHKRETAT TEKNIKET E TELEVIZIONIT DHE NDOSHTA INXJINIERET QE MBARUAN KETO PROFESIONE KAQE TE BUKURA DHE ME LIGJET E OMIT VOLTES AMPERIT PASKALIT EINSTEINIT MAX WELLIT ETJE ETJ VAZHDOJNE TE PUNOJNE PERT GENJESHTREN DHE POSHTERSINE NE SHQIPERI ZOTI JU MARROFTE QE DONI ME RREJT POPULLIN AKOMA SI NE KOHEN E GJAGJIT ENVER (E KAM SHKRUJT SIC E SHPREHIN KOSOVARET E BASHES DHE BIRISHES)

  Reply to this comment
 5. hareku August 23, 16:05

  duhet te shkrihet ne menyre urgjente,dhe te gjith punonjesit pa perjashtim te pushohen nga puna dhe mundesisht te ndiqen penalisht per mashtrim te shikuesve,sidomos tete vitet e fundit, sepse paguhen nga paret tona.

  Reply to this comment
 6. ALMA August 23, 18:18

  nuk e dija qe eksiston akoma tvsh nuk mbahet mend kur e kame pare per here te fundit por me sa duket ata jane mesura se kohen e xhaxhit vetem nje parti ishte dhe ata nuk e ishin mesuar te jepnin lajme per ndonje parti tjeterdhe po ta bejne tani do u meren ment po te kthehen nga nje parti ne parti tjeter le te vazhdojne sic kane bere se nuk e mere njeri mundimin te ndroje kanalet te shikoje tvsh.

  Reply to this comment
 7. Alqi August 24, 08:44

  Në Greqi , pak kohë më parë ,pati reaksion të madh nga njerzit, kur qeveria kerkoi të mbyllte radiotelevizionin shtetëror.
  Nuk e di ,tek ne ,si do të reagonte opinioni publik nëqoftë se qeveria do të shpallte mbylljen e RTSH, si një medie e “falimentuar ekonomikisht”?!.

  Reply to this comment
 8. petro August 24, 11:27

  turp per ata qe punojne ne tvsh njerez qe skane dinjitet,karakter,profesionalizem,turp te kene qe tvsh e kethyen ne nje institucion putanash .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*