U arratis nga gjykata, kapet 24-vjeçari

February 7, 2018 14:19

U arratis nga gjykata, kapet 24-vjeçari

Autoritetet kanë bërë të mundur kapjen e 24-vjeçarit Saimir Ahmeti, vetëm pak kohë pasi u arratis nga ambientet e gjykatës në Gjirokastër.

Ai ndodhej në Gjykatën e Apelit të këtij qyteti, kur kërkoi leje nga salla për të shkuar në tualet dhe u zhduk. Gjithçka mësohet se ndodhi shumë shpejt, duke befasuar të pranishmit, ndërsa policia u vu në kërkim të 24-vjeçarit.

Sipas mediave, Ahmeti është i dënuar për përndjekje dhe i ishte drejtuar Apelit për ndryshim të masës së sigurisë.

Ndërkohë në një reagim të sajin, policia e Gjirokastrës sqaron si më poshtë.

“Rreth orës 11:50 i ndaluari Saimir Ahmeti, 24 vjeç, banues në fshatin Vanë, Delvinë, ka mundur të largohet nga ambientet e Gjykatës së Apelit Gjirokastër, ku ishte i shoqëruar nga shërbimet e Policisë së Burgut Sarandë. Shërbimet e Policisë së Burgjeve nuk kishin kërkuar masa mbështetëse nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër për siguri shtesë, gjatë zhvillimit të seancës gjyqësore. Shërbimet e Policisë së Shtetit në Gjirokastër sa morën njoftim janë angazhuar maksimalisht për kapjen e Ahmetit”.

February 7, 2018 14:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*