U arrestuan për ryshfet, burg pa afat inspektorëve të Tatimeve

October 6, 2018 11:41

U arrestuan për ryshfet, burg pa afat inspektorëve të Tatimeve

Dy inspektorët e Hetimit Tatimor në Drejtorinë Rajonale të Tatim Taksave Tiranë do të vijojnë të qëndrojnë në burg.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës në vijimësi të hetimit dha për Gentian Elezin 29 vjeç dhe Artan Kroj 37 vjeç, masën e sigurimit personal “arrest me burg”.

Dy zyrtarët akuzohen për “korrupsion pasiv dhe aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” si dhe “shpërdorim të detyrës”.

Ata u arrestuan tre ditë më parë nga policia e Durrësit pas një hetimi proaktiv 3 mujor.

Dy të arrestuarit në bashkëpunim edhe me një inspektor tjetër të shpallur në kërkim, shpërdoronin detyrën dhe ju merrnin ryshfet bizneseve gjatë inspektimit të tyre, shuma në vlera monetare që shkonin deri në 200 000 lek për çdo rast.

(Ne foto: Artan Kroi )

o.j/dita

October 6, 2018 11:41
Komento

3 Komente

 1. Hyka October 6, 12:58

  Duhet te ndeshkohet kush e ka marre ne pune kete moster,kete burgaxhi.Kjo eshte Rilindja.Nqs ke bere 7 vjet burg dhe ke ndrruar 3here emrin je personi i duhur.Ndryshe po nuk ishe hajdut,i denuar e i djallosur atehere je Kazan,plehre e duhesh ndjekur kudo.

  Reply to this comment
  • Arben October 6, 15:34

   Pirdh o pirdh,

   ketyre u ra lapsi per te plotesuar numrin per ne burg.

   Ku ka kontroll tatimor sot ne rep e shqiperise qe

   largohet nga subjekti pa marre kafen???!!!

   Meqe do te denohet ai qe i ka marre ne pune, filloje

   denimin me cfare ke vete ne dore, mos voto me

   edramen, ai i ka marre ne pune.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*