Denoncimi për plagjiaturë, Universiteti rumun njofton hetime për doktoraturën e Ballës

February 5, 2019 14:37

Denoncimi për plagjiaturë, Universiteti rumun njofton hetime për doktoraturën e Ballës

Universiteti “Alexandru Ioan Cuza University”, në Iasi të Rumanisë ka njoftuar se po heton akuzat për plagjiaturë ndaj deputetit Taulant Balla.

Balla akuzohet se ka kopjuar pjesë të doktoraturës ‘Politikëbërja në BE: Arritjet, Sfidat dhe Propozimet për Reformë’, kryer nga Andrea Renda për Qendrën për Studime Politike Evropiane në Bruksel.

Në një email botuat nga portali Exit.al, Lidia Bourceanu e Departamentit të Marketingut  në Universitetin “Alexandru Ioan Cuza” shkruan:

Meqenëse institucioni ynë i arsimit të lartë mbështet fuqishëm të gjitha procedurat dhe politikat që synojnë shkurajimin e të gjitha formave të vjedhjes intelektuale, në çfarëdo rrethanë, e shohim si shumë shqetësuese çështjen e sjellë në vëmendjen tonë. Mesazhi juaj është regjistruar (me numër UAIC 1947/04.02.2019) dhe do t’i kalohet Komisionit të Etikës, me qëllim analizimin me rigorozitetin dhe profesionalizmin maksimal”.

o.j/dita

February 5, 2019 14:37
Komento

3 Komente

 1. PD + LSI + PS = CRIMINALS , HAJDUTË , BANDITË , KUSARË February 5, 14:51

  Nè BURG HAJDUTI dhe KOPJACI ! Dorèzo Gjènè e VJEDHUR HORR i RILINDJES . . . RESPEKTE dhe FALENDERIME për TAULANT MUKËN , që po i DEMASKON HAJDUTÈT e PS , PD , LSI LesheLi dhe Fatmir HALE Medi !! !! Mos u ndal së kërkuari TAULANT ! Bjeru HAJDUTÈVE të KOMBIT i NDERUAR TAULANT MUKA !

  Reply to this comment
 2. Kiço February 5, 14:56

  Hallall qumeshti i nenes Taulant Muka , qe po i ben HAJDUTET e Shqiperise te flasin me vete! Faleminderit 1000 here i Respektuari Taulant Muka

  Reply to this comment
 3. ej deputete te ps-se; beni ate qe bente azem hajdari, kunder hienave "blu".. February 5, 15:17

  po c’rendesi ka . me shkolle, a pa shkolle, ai i qit faren opozites, qofshin dhe nobeliste . jane per t’u shkerdhyer genin, atyre mal me deputete te ps-se, qe lejne vetem dy tre kokrra deputetesh te ps-se, te perballen me ate lukuni hienash, pd-lsi .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim