U dënua për korrupsion, publikohet fotoja nga burgu e ish-kryeprokurores Janeva

September 11, 2019 10:09

U dënua për korrupsion, publikohet fotoja nga burgu e ish-kryeprokurores Janeva

Mediat maqedonase kanë publikuar një foto të ish-kryeprokurores Speciale, Katica Janeva nga burgu i Shutkës, ku ndodhet pas skandalit të madh korruptiv.

Ish-kryeprokurorja Speciale Katica Janeva është vendosur në një repart të posaçëm në Shutkë, për shkak të sigurisë dhe gjendjes shëndetësore.

Këtë e bëri të ditur drejtori i burgut Esad Rahiç, në intervistën javore në radion “Evropa e Lirë”.

Sipas tij, Janeva është vendosur në qeli vetëm me një femër tjetër, pavarësisht se në repartin femëror të Shutkës, në një qeli janë vendosur deri në 6 persona.

j.l./ dita

September 11, 2019 10:09
Komento

1 Koment

  1. sapa September 11, 11:13

    Dhe thone pse marrin ne evrope maqedonine para shqiperise?maqedonia ka shtet o pjelle e korruptuar deri ne palce shqiptare.Po te bisedosh me shqiptaret e maqedonise te thone qe shyqyr qe e kane ne dore maqedonasit shtetin se po ta kishim ne shqiptaret do beheshim njesoj si shqiperia!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*