U dhunua nga bashkëshorti, ja surpriza e ministrit Klosi për Marselën

June 15, 2016 18:45

U dhunua nga bashkëshorti, ja surpriza e ministrit Klosi për Marselën

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi dhe kryetari i Bashkisë së Vlorë, Dritan Leli, në mënyrë simbolike i kanë dhënë çelësat e shtëpisë se re, Marsela Çaushajt, e cila u dhunua disa ditë më nga ish-bashkëshorti.

Marsela dhe tre fëmijët do të jetojnë në një shtëpi të re, qiraja e se cilës do t’i paguhet.

Marselës i është siguruar gjithashtu pune. Ministri Klosi deklaroi pas inaugurimit të shtëpisë, se ky është një rast për t’i bërë apel çdo gruaje, të mos heshtë, të denoncojë dhunën. Do të bëhet gjithçka për të mbështetur gratë në nevojë, viktima të dhunës.

 

June 15, 2016 18:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim