U godit nga tërmeti 26 nëntorit, Rama: Thumana po rilind mbi themele të reja

August 13, 2020 09:21

U godit nga tërmeti 26 nëntorit, Rama: Thumana po rilind mbi themele të reja

Kryeministri Edi Rama në rrjetin social “Facebook” ka publikuar videon e projektit në Thumanë.

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi dëme të mëdha, ndërsa kryeministrit bën me dije se me projektin e ri së shpejti edhe Thumana do të marrë formën e një qyteze të re.

Statusi:

MIRËMËNGJES

dhe me Thumanën që po rilind mbi themele të reja, ku pasi është shtruar e gjithë infrastruktura nëntokësore, do të nisë së shpejti të marrë formë një qytezë e re, moderne, me një cilësi krejt të re jete për familjet e goditura keqaz nga fatkeqësia e 26 nëntorit të shkuar, ju uroj një ditë të bukur

O.J/DITA

August 13, 2020 09:21

Njoftim

Njoftim